Kebab w Rybnie - brak koncesji na alkohol i zarejestrowanej działalności

Zdjęcia i foto: Kebab w Rybnie - brak koncesji na alkohol i zarejestrowanej działalności  Kradzieże, oszustwa, korupcja sochaczew

16 sierpnia na terenie gminy Rybno Funkcjonariusze Referatu dw. z Przestępczością i Korupcją Wydziału Kryminalnego KPP w Sochaczewie zatrzymali sprzedawcę jednego z lokali gastronomicznych, który sprzedawał alkohol bez koncesji.

Jak ustalili sochaczewscy policjanci wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Sochaczewie alkohol sprzedawany bez koncesji, o czym świadczyła znaleziona na miejscu dokumentacja, jak i wyroby alkoholowe, to nie jedyny zarzut do właściciela lokalu - 34-latek nie posiadał również w swoim lokalu kasy fiskalnej, która jest obowiązkowa oraz nie zarejestrował działalności. Działalność była prowadzona przez rok i choć straty Skarbu Państwa są jeszcze ustalane to już dziś wiadomo, że właściciel baru Kebab złamał przepisy z art. 43 ust. 1 Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi za co grozi od 100 zł do 720 tys, a także art 60§1 Kodeksu Karnego Skarbowego, którego naruszenie podlega karze grzywny do 240 stawek dziennych.

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy