KEDI. SEKRETNE ŻYCIE KOTÓW

/ 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: KEDI. SEKRETNE ŻYCIE KOTÓW Film, fotografia sochaczew
+2

Czy zdążyłeś już obejrzeć KEDI. SEKRETNE ŻYCIE KOTÓW? Sochaczewski Klub Filmowy poleca na weekend...

KEDI. SEKRETNE ŻYCIE KOTÓW, którego reżyserką jest CEYDA TORUN to dokument o życiu stambulskich kotów. To zupełna śnieżynka, która swoją premierę miała w 2017 roku i właśnie trafiła do sprzedaży, dlatego Sochaczewski Klub Filmowy poleca film na weekend...


Spryciara, Przylepa, Sułtan, Flirciarz, Bestia, Szajba i Cwaniak to indywidualności, które są przewodnikami po Stambule, mieście z niezwykłą, sięgającą tysięcy lat historią i zarazem jedynym w swoim rodzaju najprawdziwszym kocim imperium. Koty, jak mówi reżyserka, utożsamiają duszę miasta, będąc jednocześnie jego częścią. Tam koty są pełnoprawnymi obywatelami miasta. Żyją na styku dwóch światów – dzikiego i cywilizowanego: nie mają swoich właścicieli, ale każdego dnia towarzyszą mieszkańcom w chwilach smutku i radości.


Oglądamy z bliska kocie przygody i ich spotkania z mieszkańcami. Niezależne i wolne zaglądają do sklepów, kawiarni i mieszkań. Nikt nie potrafi oprzeć się ich urokowi, a Stambuł byłby bez nich zupełnie innym miastem.


KEDI.. to film klimatyczny, można rzec, kojący. Oddający fascynację naturą. Pokazuje, że sposób w jaki traktujemy nie tylko koty, ale i generalnie zwierzęta, może mówić o tym, jakimi ludźmi jesteśmy. Dostrzeżemy może, że koty są panaceum na pośpiech, egoizm, samotność, codzienne nieuprzejmości i nieprzyjemności. Choć liczebnością dorównują ludziom, to widok kota wywołuje na twarzach mieszkańców Stambułu uśmiech, tam nie słyszy się o nich złego słowa.


Film trwa 79 minut.

Produkcja: USA, Turcja


Warto obejrzeć i posłuchać ścieżki dźwiękowej towarzyszącej dokumentowi.


Zainteresowanych kinem, rozmową na temat ciekawych filmów zapraszamy na sobotnie spotkania SKF do Ostoi św. Dominika na godz. 17.00, wejście od strony rzeki Bzury. Wstęp wolny. Prosimy ciepło się ubrać.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy