Kibicujmy 4 sierpnia kolarzom

/ 3 komentarzy / 2 zdjęć

W poniedziałek 4 sierpnia drogami powiatu sochaczewskiego przejadą zawodnicy 71. Tour de Pologne UCI World Tour w ramach drugiego etapu wyścigu. Miłośnicy kolarstwa będą mogli kibicować najlepszym oraz podziwiać sportowe zmagania.

Motywem przewodnim tegorocznego wyścigu jest 25. rocznica Wolnych Wyborów, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku. Aby uczcić tę wyjątkową rocznicę 71. Tour de Pologne wystartuje z Gdańska z placu Solidarności sprzed pomnika Poległych Stoczniowców.
Następnie zawodnicy przejadą przez Bydgoszcz, Toruń, Warszawę, Kielce, Rzeszów, Tarnów, Katowice, Zakopane, Štrbské Pleso na Słowacji. Ścigać się będą w scenerii malowniczych Tatr Wysokich i przejadą też przez Bukowinę Tatrzańską. Wyścig zakończy się w Krakowie, gdzie zostanie rozegrana jazda indywidulana na czas (25 km). Organizatorzy chcą w ten sposób przypomnieć całemu światu, że to Polacy rozpoczęli drogę ku wolności.

Drugi etap, który liczy 226 km z Torunia do Warszawy, uwzględnia przejazd przez powiat sochaczewski. – Tour de Pologne ma bogatą historię i stanowi solidną markę rozpoznawaną na świecie, dlatego jestem dumny, że mogłem objąć honorowy patronat nad tym wydarzeniem sportowym. Mieszkańcy powiatu sochaczewskiego będą mieli okazję podziwiać na trasie sławy światowego kolarstwa. Zachęcam więc mieszkańców, aby dopingowali barwną kolumnę – powiedział Tadeusz Koryś, starosta sochaczewski.

Kolarze 4 sierpnia między godziną 14:00 a 15:00 przejadą odcinek: Iłów, Brzozów, Giżyce, Wężyki, Sarnów, Janów, Żdżarów, Kąty, Sochaczew, Chodaków, Żelazowa Wola. Poszczególne teamy wystawią najlepszych zawodników, przyjadą ze specjalistycznym zapleczem i będą walczyć o zwycięstwo. Tour de Pologne będzie relacjonowany przez stacje telewizyjne i rozgłośnie radiowe. To okazja do promocji powiatu sochaczewskiego i malowniczych tras, które przemierzą uczestnicy wyścigu.

W trakcie przejazdu kolarzy mogą pojawić się utrudnienia w ruchu drogowym. Zarówno policja, straż pożarna, jak i przedstawiciele organizatora będą zabezpieczać trasę. Kierowców a także kibiców prosimy zatem o dostosowanie się do zmian w organizacji ruchu i zachowanie szczególnej ostrożności.
 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

jacek93jacek93
0

czy można prosić o dokładną trasę przejazdu?(2014-07-25 13:27)
wisniawisnia
0
wjazd do Socho od brzozowa, ruszk, kątów, ul. Płocka, Warszawska, 600 lecia, Chopina do Chodakowa i udają się w stronę żelazowej woli i Kampinosu 
Kibicujemy podczas Tour de Pologne 2014 (2014-07-27 11:36)
wisniawisnia
0
http://www.activejet-team.com/
(2014-07-27 11:48)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy