Kiermasz wielkanocny

/ 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Kiermasz wielkanocny Imprezy cykliczne sochaczew

W dniach od 13 do 21 marca  w Gminnej Bibliotece Publicznej odbywał  się kiermasz wielkanocny, który na stałe wpisał się już do kalendarza działań kulturalno - oświatowych realizowanych przez bibliotekę. W okresie przedświątecznym kiermasz był udostępniony w godzinach 9.00-15.00 w soboty i niedziele, a w dni powszednie od 8.00 do 16.00.

W dniu 20 marca (niedziela palmowa) na zakończenie kiermaszu dyrekcja Biblioteki zaprosiła mieszkańców gminy na wielkanocny poczęstunek. Tym samym,  na odwiedzających tego dnia Bibliotekę czekał: żurek, potrawy z jajek i świąteczne wypieki, a także stoisko spożywcze z produktami regionalnymi, jak: soki, sery, powidła i inne.

Podkreślić przy tym trzeba, że zarówno sam kiermasz, jak i świąteczne potrawy cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy, którzy mogli w bibliotece zakupić: palmę wielkanocną, ręcznie robione kurczaki, zające, baranki i jajka, a także całe zestawy świątecznych koszyczków i oczywiście stroiki wielkanocne. Jako szczególnie miły gest ze strony dyrekcji biblioteki należy potraktować poczęstunek przypominający o zwyczajach wielkanocnych i tradycyjnej polskiej gościnności. Inicjatywa z całą pewnością zasługuje na jej kontynuowanie w latach następnych, gdyż wzbogaca w tutejszej gminie obchody Świąt Wielkanocnych i stanowi miłe urozmaicenie lokalnej oferty skierowanej do mieszkańców gminy.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy