Kim jest Darklena?

/ 16 zdjęć
Zdjęcia i foto: Kim jest Darklena? Sztuki sceniczne sochaczew
+11

ZSCKP coraz częściej zwany „Garbolewskim” to największa szkoła w naszym powiecie, która działa bardzo aktywnie na wielu płaszczyznach. Powoduje to szybki rozwój placówki oraz jej uczniów. Dyrekcja podpisuje kolejne umowy z pracodawcami, do których należą poważne firmy znane w Polsce oraz za granicą. Efektem są wysokie miejsca uczniów „80-tki” w olimpiadach przedmiotowych … ale nie samą nauką dobra szkoła stoi.

Być może zaskoczeniem jest fakt podpisania przez panią dyrektor Julię Jakubowską listu intencyjnego o współpracy na polu kultury i sztuki z dyrektorem SCK Arturem Komorowskim. Pierwszym wspólnym działaniem jest cykl „Młodzi kulturożercy”. W jego ramach młodzież z „Garbolewskiego” mogła bezpłatnie obejrzeć spektakl „Darklena” w wykonaniu kolektywu Hoteloko. Odbył się on w SCK Boryszew.

Jest to opowieść o zwykłym-nie-zwykłym chłopcu, który lubi piłkę nożną, gry komputerowe oraz taniec (w tej roli wystąpił 12-letni Bastian Knober-Żebrowski, Mistrz Świata 2017 oraz Mistrz Europy 2019 w stylu Latin Show). Szykuje się on do szkoły. Przed wyjściem z pamiętnika odczytuje rzeczy które lubi oraz te, których się boi. Do tych ostatnich zalicza między innymi Koreę Północną oraz … pieniądze. W tym momencie pojawiają się dwie kobiety w maseczkach przeciw smogowych. Jedna z nich to tytułowa Darklena (w tej roli Agata Życzkowska). Jest wszystkim i niczym. Jest ruchem i bezruchem. Nikt tak naprawdę nie wie gdzie jest. Może być wszędzie albo nigdzie. Jednak rusza z mikrofonem do publiczności i pyta … kim jest Darklena. Nie otrzymuje odpowiedzi od speszonej tak bliskim kontaktem z aktorką młodzieży.

Darklena wraca na scenę i dobiera z publiczności kilkanaście osób różniących się od chłopca nazwanego elementem. Na scenie zaczyna dominować ruch, w którym zacierają się różnice pomiędzy uczestnikami tego happeningu. Radosna zabawa zostaje nagle przerwana. Ochotnicy schodzą ze sceny.

Po afirmacji różnorodności następuje jej przeciwieństwo. Następuje nawracanie na „normalność”. Pretensje i rozkazy. Batian i trzecia bohaterka Joanna Chitruszko rozwijają patchwork z napisami znanymi z t-shirtów. W ostatniej scenie każdy z bohaterów zamyka się w swojej bańce, a z głośnika słychać refren piosenki Izabeli Trojanowskiej „Wszystko czego dziś chcę”.

Ostatnim akcentem spektaklu jest ponowne wtopienie się Darkleny w publiczność. Pada pytanie „Jaka będzie szkoła?” Większość odpowiedzi jest optymistyczna … chociaż jedna z nich to … zamknięta.

Kim więc jest Darklena? Obejrzyjcie spektakl i odpowiedzcie sobie sami.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy