Kino letnie 2017: zapraszamy na Miasto 44

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Kino letnie 2017: zapraszamy na Miasto 44 Rekreacja sochaczew

W czwartek 3 sierpnia zapraszamy na plażę miejską nad Bzurą w Sochaczewie na kolejną odsłonę kina letniego. Tym razem, w związku z bliskością 73. rocznicy Powstania Warszawskiego, zobaczymy polski film wojenny z 2014 roku „Miasto 44”.

 

Film, który zobaczymy na plaży miejskiej o godzinie 21.00, powstawał 8 lat. Tylu wymagał przygotować. Reżyserem „Miasta 44” jest Jan Komasa. Między innymi to za jego sprawą zdecydowano, by obsadzić w filmie aktorów mniej znanych szerszej publiczności. Z tego powodu zorganizowano wiele castingów, przesłuchując blisko 7 tysięcy chętnych.

Realizacja zdjęć trwała od 11 maja 2013 roku do połowy sierpnia.  W filmie wystąpiło około 3 tysięcy statystów. Opowiada on historię młodego chłopaka Stefana Zawadzkiego, który dołącza do powstania po śmierci ojca. Jednocześnie jest to opowieść o trójkącie uczuciowym, w którym poza Stefanem biorą udział Kama i Biedronka. Obserwujemy ich losy, a także innych członków zgrupowania „Radosław”, którzy wyruszają z Woli, by przejść przez miasto i zakończyć swoje działania na Czerniakowie.

Jeśli chcecie obejrzeć ten film w plenerze, przyjdźcie na czarne leżaki na plaży miejskiej nad Bzurą w Sochaczewie w czwartek 3 sierpnia o godzinie 21.00. Wstęp oczywiście wolny.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy