Kino Odeon zaprasza na specjalne seanse sensoryczne

Zdjęcia i foto: Kino Odeon zaprasza na specjalne seanse sensoryczne Film, fotografia sochaczew

Kino Odeon ma specjalną ofertę dla wszystkich widzów, którzy lubią oglądać filmy z przyciszonym dźwiękiem, bez reklam a w momencie ekscytacji nieskrępowanie zaśpiewać piosenkę. 


Kino Odeon wraz z Centrum Terapii Aakuku zaprasza wszystkich chętnych na animację „Manu. Bądź sobą” w ramach KinaAsa. 


Na czym polega wyjątkowość seansu?


- Są to seanse dla wszystkich, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo. Zapraszamy także innych widzów, którzy z powodu swoich trudności z odbiorem otaczającego świata, chcieliby skorzystać z seans ów przyjaznych sensorycznie.


Jak wygląda taki seans: światła są przyciemnione, a nie zgaszone całkowicie, by nie budzić lęku, a także by zmniejszyć kontrast między jasnością wyświetlanego na ekranie obrazu a resztą otoczenia. Dźwięk jest nieco przyciszony, by nie ogłuszał osób nadwrażliwych. Przed pokazem nie będą wyświetlane reklamy, by nie rozpraszać uwagi widzów. W trakcie seansu nie obowiązuje zasada całkowitej ciszy – można komentować film, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć razem z nim, wyrażać ekscytację, wędrować po sali, itp. Wejście i wyjście na salę będzie odbywać się tą samą drogą, co zmniejszy lęk przed nowym miejscem oraz ułatwi poruszanie się w przestrzeni kina. Rodzice nie muszą już czuć się nieswojo w kinie, kiedy ich dziecko całym sobą raduje się z filmu.


Seanse przyjazne sensorycznie mogą być okazją zarówno do atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu, jak również do rozwijania zainteresowań i poznawania nowych osób.


Kiedy odbędzie się seans?

Kino ODEON oraz Aakuku Centrum Terapii ma przyjemność zaprosić młodych widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów na film w sobotę 15.06.2019, o godz. 10:30. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy