Kino za Rogiem w Teresinie - repertuar 12 - 13 grudnia

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Kino za Rogiem w Teresinie - repertuar 12 - 13 grudnia Film, fotografia sochaczew

Zapraszamy na kolejny weekend w Kinie za Rogiem w Teresińskim Ośrodku Kultury. 13 grudnia wielu z nas kojarzy z wydarzeniami 1981 roku (to był ten niedzielny poranek kiedy w telewizji nie pojawił się jak zwykle Teleranek tylko jakiś groźny pan w wojskowym mundurze). Korzystając z okazji, że nasz kinowy weekend przypada właśnie na 12 i 13 grudnia postanowiliśmy zaprezentować filmy, które w mniej lub bardziej bezpośredni sposób nawiązują do czasów stanu wojennego. Wybraliśmy jednak takie filmy, które robią to bez nadmiernej martyrologii i patosu a opowiadaną historię ubierają w dobrej klasy kino gatunkowe podparte świetną grą aktorską. Jak zwykle nie zabraknie również bajek dla dzieci. W tym miesiącu  prezentujemy te, w których główną rolę graja renifery, mikołaje, zima, śnieg i lód.

12 grudnia (sobota)
16.30 – Królowa Śniegu cz 2
film animowany, reż. Alexey Tsitsilin, 
Rosja 2014 , 75’ od 5 r.ż.

Po pokonaniu złej Królowej Śniegu gadatliwy troll Orm powraca w rodzinne strony. Pracuje w kopalni, spłaca kredyt za dom, ale ponieważ wciąż jest wielkim pechowcem, traci i pracę, i mieszkanie. I wtedy pojawia się wielka szansa - król ogłasza historyczny turniej. Ten, kto zostanie zwycięzcą, otrzyma, jak to w bajkach bywa, połowę królestwa i rękę pięknej księżniczki. Orm czuje, że nadeszła jego chwila - bez trudu wygra turniej i zacznie wygodne życie bohatera! A że przy okazji trzeba będzie troszkę nakłamać, cóż… Orm nie wie, że za jego przyczyną w Krainie Lodu odrodzi się zło. Jego odbicie w magicznym zwierciadle - zrodzona z kłamstw gorsza część jego natury - przejmuje władzę nad zastępami lodowej armii. Trolla czeka teraz wielka próba - złego Orma może pokonać tylko Orm dobry.
"Królowa Śniegu cz 2" to mądra bajka, który uczy, że łatwiej zwyciężyć okrutne królowe, demony i potwory niż własne słabości .

18.30 – Kret

thriller, Rafael Lewandowski, Polska 2010,
108’ – od 16 r.ż.
Paweł i jego ojciec świetnie się dogadują. Ich wspólny interes się rozkręca, przyszłość wygląda optymistycznie - i nagle na rodzinę spada cios. W prasie ukazuje się artykuł informujący, że bohaterska przeszłość ojca, czołowego opozycjonisty i przywódcy strajków w stanie wojennym, wcale nie jest taka bohaterska , bo tak naprawdę stary Kowal był wieloletnim współpracownikiem SB. Jak było naprawdę? Z rozmów Pawła z ojcem niewiele wynika: stary Kowal twierdzi, że to potwarz, ale ludzie gadają… A później zaczynają otwarcie oskarżać. Paweł musi poznać prawdę. Dojrzały debiut fabularny uznanego dokumentalisty, ze świetnymi rolami Mariana Dziędziela i Borysa Szyca. Subtelna opowieść o emocjach, bliskości i zaufaniu, a jednocześnie znakomicie skonstruowany thriller z niełatwą polską historią w tle .
2011 - FPFF, Gdynia - Nagroda za drugoplanową rolę męską - Marian Dziędziel
2011 - World Film Festival, Montreal - Nagroda za rolę męską - Borys Szyc
2011 - Festiwal Filmów Polskich, Los Angeles - Nagroda "Hollywood Eagle Award"

13 grudnia (niedziela)
16.30 – Renifer Niko ratuje brata
film animowany, reż. Kari Juusonen, Jorgen Lerdam,
Dania, Finlandia, Irlandia, Niemcy 2012, 73’ – b/o.
Powrót na ekrany Niko, najsympatyczniejszego renifera świata
i pomocnika legendarnej Eskadry Świętego Mikołaja. W komedii "Renifer Niko ratuje święta" reniferek poznał swojego ojca, pokrzyżował plany niecnym sabotażystom i uratował święta Bożego Narodzenia. Tym razem będzie jeszcze ciekawiej: Niko będzie musiał znów ratować nie tylko dzielną eskadrę reniferów Świętego Mikołaja, ale i małego Rico, niesfornego, ale przesympatycznego malucha, który razem ze swoim tatą powiększa, nie bez początkowego oporu Niko, jego rodzinę.

18.30 – 80 milionów
sensacyjny, Waldemar Krzystek, Polska 2011,
102’ – od 12 r.ż
Dziesięć dni przed ogłoszeniem stanu wojennego młodzi działacze dolnośląskiej "Solidarności" postanawiają wyprowadzić z wrocławskiego banku 80 milionów związkowych pieniędzy, ponieważ władze chcą wkrótce zablokować możliwość dużych wypłat. Plan jest śmiały i niebezpieczny, gdyż funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa podążają za nimi krok w krok. Czas, który dzieli 31 sierpnia 1980 i 13 grudnia 1981, to nie prosta suma dni, tygodni czy miesięcy - to czas, kiedy wieje Wiatr Historii. Można o nim opowiadać patetycznie i śmiertelnie poważnie, a można tak, jak zrobił to Waldemar Krzystek. Jak sam powiedział, nakręcił film o romantycznych marzycielach, którzy starali się przechytrzyć czasami lekko groteskowy, częściej przerażający system. Film o młodości, miłości, przyjaźni i odwadze.
2012 - Tarnowska Nagroda Filmowa - Nagroda Specjalna Jury - Piotr Głowacki
2012 - Gdynia Film Festival - Złoty Klakier, nagroda Radia Gdańsk dla najdłużej oklaskiwanego filmu

Liczba miejsc w kinie ograniczona do 20 osób. Rezerwacja pod numerem tel. 516 367 900 lub mailowo kinotok@tok.art.pl (w weekendy rezerwacja tylko telefoniczna na godzinę przed każdym seansem). Istnieje możliwość wcześniejszego zakupu biletów w sekretariacie TOK (pon.-pt. w godz. 8.00-16.00). Cena biletów: 5 zł od osoby na jeden seans (honorowane zniżki z Kartą Rodzina 3+ i Kartą Seniora). Bilety można kupić również w kasie tuż przed projekcją (pierwszeństwo mają jednak rezerwacje)
-- ---------------
Pozdrawiamy!
Kino za Rogiem w TOK-u

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy