Kino za Rogiem w Teresinie - weekend 16 - 17 kwietnia

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Kino za Rogiem w Teresinie - weekend 16 - 17 kwietnia Film, fotografia sochaczew

W kolejnym kwietniowym weekendzie kinowym dwa polskie filmy mocno się od siebie różniące gatunkowo. Z jednej strony thriller psychologiczny a z drugiej - komedia romantyczna. Natomiast z pewnością łączy je jeden wspólny element. W obu przypadkach doskonała obsada polskich aktorów młodego pokolenia. Na ekranie pojawią się m.in. A. Chyra, D.Ogrodnik, W. Macwaldowski, M. Kożuchowska, A. Buzek, M. Sztur, T. Karolak. Najmłodszych widzów jak zwykle zapraszamy na urocze i zabawne filmy animowane.

16 KWIETNIA (sobota)

16.30 – Fru, film animowany, reż. Christian De Vita, Australia, Belgia, Francja  2014, 86 min. – od 5 r.ż.
To historia małego żółtego ptaszka, który nigdy nie poznał mamy ani taty - jako jajko wypadł z gniazda i wykluł się w przypadkowym miejscu. Może dlatego boi się wystawić nos poza mury swojego schronienia. Pewnego dnia będzie jednak musiał wyfrunąć - i na skutek zbiegu okoliczności, a także małego kłamstewka zostanie przewodnikiem stada wędrownych ptaków ruszającego na południe. To zadanie nie będzie łatwe, głównie dlatego, że mały żółty ptaszek nie jest ptakiem wędrownym i nie ma szczególnie dobrego rozeznania w kierunkach geograficznych… A mówiąc dosadnie: nie ma bladego pojęcia, gdzie leży Afryka. Zabawna animacja, sympatyczni bohaterowie i udany polski dubbing.

18.30 – 11 minut,
thriller, reż. Jerzy Skolimowski, Polska 2015, 79 min. –  od 16 r.ż.
To film, który skupia się na serii niemal abstrakcyjnych wycinków życia kilku osób, 11-minutowych wycinków rzeczywistości, mieszając momenty ważne i banalne, codzienne i ostateczne. Jak mówi sam reżyser "... to film bardzo osobisty. Miałem tragiczne przeżycia w ostatnich latach, które spowodowały, że zaczęło mi towarzyszyć poczucie nieuchronności katastrofy". Obsesyjnie zazdrosny mąż, jego seksowna żona - aktorka, podstępny hollywoodzki reżyser, kurier rozwożący narkotyki, sprzedawca hot dogów z mroczną przeszłością, sfrustrowany uczeń w ryzykownej misji, alpinista naprawiający hotelowe okna, uliczny malarz, ekipa pogotowia ratunkowego z zaskakującym problemem, dziewczyna z psem, grupa zakonnic. Przekrój mieszkańców wielkiego miasta, których życie i pasje przeplatają się ze sobą. Nieoczekiwany łańcuch zdarzeń przypieczętuje losy wielu z nich w ciągu zaledwie jedenastu minut.

17 KWIETNIA (niedziela)

16.30 – Rycerz Blaszka. Pogromca Smoków, film animowany, reż. Thomas Bodenstein, Niemcy 2013,
80 min. – od 5 r.ż.
Krainą Zardzezii zamieszkaną przez rozmaite blaszane stworki rządzi sympatyczny, jowialny król Grzałka, który raz na jakiś czas urządza turnieje rycerskie. Bierze w nich udział rycerz Blaszka, uroczy niezdara i pechowiec, który marzy o tym, żeby kiedyś wreszcie pokonać niepokonanego księcia Chroma. I kiedy wreszcie udaje mu się to osiągnąć, na skutek nieporozumienia traci nagrodę, zamek i tytuł rycerza. Jest jeden sposób, żeby odzyskać dawne życie: Blaszka musi przynieść królowi głowę smoka… a przy okazji uratować królestwo zagrożone niepohamowaną żądzą władzy złego księcia Chroma. Urocza opowieść o tym, że nie ma rzeczy niemożliwych dla kogoś, kto w potrzebie może liczyć na oddanych przyjaciół.

18.30 – Listy do M. cz.2,
komedia, reż. Maciej Dejczer, Polska 2015, 89 min. –  od 12 r.ż
Druga część cieszących się dużą popularnością "Listów do M."
Od poprzednich wydarzeń minęły równo cztery lata i wszyscy bohaterowie przygotowują się do kolejnej Wigilii. Mikołaj, który znalazł szczęście u boku Doris, wciąż nie może zdecydować się na oświadczyny. Małgosia i Wojtek adoptowali Tosię, ale ich rodzina musi zmierzyć się wspólnie z nową, trudną sytuacją, związaną ze zdrowiem Małgosi. Karina, obecnie wzięta pisarka, i Szczepan, teraz taksówkarz, rozstali się, i poszukują nowych partnerów. Związek Betty i "niegrzecznego" Mikołaja Mela nie przetrwał próby czasu… Gwiazdorska obsada, dużo zaskakujących zwrotów akcji i sporo wzruszeń. Frekwencyjny hit: niemal 3 miliony widzów w kinach!

KINO ZA ROGIEM w TERESIŃSKIM OŚRODKU KULTURY
Ilość miejsc w kinie ograniczona do 20 osób.
Rezerwacja pod numerem tel. 516 367 900 lub mailowo kinotok@tok.art.pl
Istnieje możliwość wcześniejszego zakupu biletów w sekretariacie TOK (pon.-pt. w godz. 8.00-16.00). Cena biletów: 5 zł od osoby na jeden seans (honorowane zniżki z Kartą Rodzina 3+ i Kartą Seniora). W soboty i niedziele rezerwacja możliwa tylko telefonicznie na godzinę przed seansem.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy