Klaudiusz Baran w Pubie 77

/ 8 komentarzy / 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Klaudiusz Baran w Pubie 77 Koncerty i muzyka sochaczew

Znane melodie z tradycji niemieckiej, francuskiej, rosyjskiej i polskiej w wirtuozerskim wykonaniu Klaudiusza Barana – jednego z najlepszych polskich akordeonistów i bandoneonistów, usłyszeli uczestnicy czwartkowego występu artysty.
Organizatorem ponad 1,5-godzinnego koncertu muzyka był Pub 77 i Stowarzyszenie e-Sochaczew.
I tym razem nie zawiodła publiczność, która licznie stawiła się na czwartkowy koncert. Nie zawiódł też sam artysta, który zaprezentował sztukę na naprawdę wysokim poziomie. Utwory takich mistrzów jak: A. Piazzolla, J. S. Bach czy A. Chaczaturian, w nietypowej aranżacji i pełne emocji, szybko przypadły do gustu zgromadzonym gościom.
Na samym występie się jednak nie skończyło. Artysta chętnie rozmawiał z publicznością o swojej muzyce, mistrzach i dokonaniach, przez co jeszcze bardziej zjednał sobie sympatię sochaczewskich melomanów.
Mamy nadzieję, że to nie ostatni występ Klaudiusza Barana w Pubie 77 i jeszcze nie raz zafascynuje nas swoją muzyką.

Klaudiusz Baran ukończył w 1995 roku Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jako stypendysta rządu francuskiego kontynuował studia w Conservatoire Paul Dukas w Paryżu w klasie prof. Maksa Bonnay'a oraz uczestniczył w wielu mistrzowskich kursach muzycznych pracując pod kierunkiem takich pedagogów jak: Fridrich Lips, Mogens Ellegaard, Mie Miki, Teodoro Anzelotti, Matti Raantanen, Wiaczesław Siemionow.Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów, m.in. Katowice - 1993, Castelfidardo (Włochy) - 1997, Paryż - 1997. Uczestniczył w licznych festiwalach: Koncercie Roku
w galerii Porczyńskich w Warszawie, Bydgoskim Festiwalu Laureatów Konkursów Muzycznych, Forum Lutosławskiego w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Festiwalu Muzyki Współczesnej Musica Polonica Nova we Wrocławiu, Festiwalu Musica Moderna w Łodzi, Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Kragujevcu (Jugosławia), Festiwalu Warszawska Jesień, Bajan i bajaniści w Moskwie, Brawo Maestro w Kąśnej Dolnej i innych. Występuje solo, w zespołach kameralnych jak i z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce, a także we Francji, Włoszech, Austrii, Ukrainie, Rosji, Hiszpanii, Niemczech, Jugosławii, Słowacji, Litwie. Jest zapraszany jako wykładowca na międzynarodowe kursy interpretacji muzycznej (Polska, Francja, Jugosławia).W 2003 roku ukazała się jego pierwsza płyta nagrana dla wytwórni SonyClassical z dziełami Astora Piazzolli, która otrzymała nagrodę Akademii Fonograficznej Fryderyk 2003 w kategorii Najlepszy album - muzyka kameralna.www.klaudiuszbaran.art.pl


www.klaudiuszbaran.art.pl
https://www.youtube.com/watch?v=EreZGuRAOmY

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (8)

erkalerkal
0
Wyrażam uznanie dla Organizatorów. (2007-11-29 22:29)
SzymonSzymon
0
Witam i na wstępie dziękuję Erkalowi za słowa uznania! Słuchajcie Kochani! Jest absolutnie niepowtarzalna okazja pozsłuchać wirtuoza akordeonu i bandoneonu na żywo. Generalnie ten instrument kojarzy się wielu osobom głównie z biesiadą i weselem. To tylko niestety część prawdy. Akordeon od jakiś - powiedzmy - ponad 10 lat przeżywa renesans. Jest już on na dobre obecny w formacjach jazzowych, bluesowych oraz w orkiestrach symfonicznych (jako instrument solowy). Gra na nim od pewnego czasu m.in Andrzej Jagodziński (znany pianista jazzowy). Owo zainteresowanie akordeonem jest ściśle związane z latynoskim kompozytorem Astorem Piazzollą, który niejako nobilitował go, pisząc specjalnie na ten instrument koncerty symfoniczne - polecam gorąco! Po koncercie będzie można nabyć płytę CD z takimi właśnie nagraniami. Jeszcze raz zapraszam!
(2007-11-30 10:51)
SzymonSzymon
0
Witam Was serdecznie!
Właśnie rozmawiałem z naszym wirtuozem przez telefon i powiedział, że będzie odlotowo. Przypomni ever greens z różnych tradycji. Powiadomcie znajomych o koncercie. Dobrze, aby była obecna tzw. sztywna ekipa!
Jeszcze raz zapraszam! Ten czwartek godz. 19.00 w pubie 77 - RECITAL AKORDEONOWY - GRA KLAUDIUSZ BARAN (2007-12-04 14:04)
jakondojakondo
0
Ekipa jest sztywna zwykle przed czy po koncercie? (2007-12-04 14:10)
GąsiorGąsior
0
Okoliczności życiowe sprawiły, że nie mogłem w pełni uczestniczyć we wczorajszej uczcie muzycznej. Jednak to, co jednym uchem wyłowiłem, było artystycznym kunsztem, muzycznym mistrzostwem. Ludzi było trochę mało. Jak zwykle, kiedy "coś się dzieje". Tym razem to nie było "coś".
To było COŚ.
Dla jakże wielu nigdy nie dzieje się nic.
Nie wiem, Szymon, co będzie dalej, ale po koncercie pana Barana ;-) można się już spodziewać wszystkiego. (2007-12-07 10:01)
SzymonSzymon
0
Andrzeju, ująłeś temat bardzo celnie! Ja osobiście półtorej godziny byłem w niebycie! Klaudiusz wydobył z akordeonu chyba wszystko co się da?! Różnorodność stylistyczna, figuracja i sztuka interpretacji - to wszystko było w grze Klaudiusza! Pozdrawiam (2007-12-07 12:02)
gochagochagochagocha
0
AKORDEON- nigdy nie myslałam,że jego dźwięki,tak wirtuozeryjnie wydobywane przez Pana Klaudiusza,bez paszportu powiodą mnie we wszystkie zakątki Europy:)ON to potrafi:)ON-KLAUDIUSZ.Zasługa leży tu także po stronie doskonałych organizatorów koncertu,za co im serdecznie dziękuje. (2007-12-07 15:39)
konwidkonwid
0
Jestem zaszczycony, że mogłem na żywo posłuchać polskiego wirtuoza akordeonu - Klaudiusza Barana. Mimo niewielkiego zainteresowania tym wydarzeniem, jestem pod wrażeniem całej oprawy organizacyjnej. Było skromnie ale zarazem taktownie. Z wielką uwagą i zainteresowaniem patrzyłem na wykonanie artystyczne mistrza. To była niezwykła podróż muzyczna w odległe kraje. Występ ten potwierdził jak pieknym instrumentem jest akordeon i że można na nim zagrać wszystko.
Gratuluje organizatorom, że w ogóle udało się sprowadzić do Sochaczewa tak znakomitego akordeonistę. Nigdy bym nie pomyślał, że będe miał przyjemność osobiście porozmawiać po koncercie z mistrzem, którego poczynania śledzę od dawna.
Mam nadzieję,że organizatorzy postarają się o powtórzenie tego koncertu, tylko z trochę większym zaangażowaniem reklamowym. Zainteresowanie będzie na pewno. (2007-12-09 03:31)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy