Kleszcze już atakują – weterynarze alarmują

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: Kleszcze już atakują – weterynarze alarmują  Zdrowie sochaczew

Kleszcze należą do grupy pajęczaków, które do życia szczególnie upodobały sobie trawy, poszycia lasów oraz niskich krzewach. Rozpoczął się okres szczególnie ważny dla zadbania o swoje zdrowie. Kleszcze mogą przenosić choroby a dla zwierząt bywają zabójcze. 


Sochaczewska klinika dla zwierząt alarmuje wszystkich właścicieli psów oraz kotów aby zabezpieczać swoje zwierzaki. Najwięcej kleszczy znajduje się między innymi w województwie mazowieckim. Problemem jest również brak leków, które służą do ratowania psów, które zostały zarażone przez kleszcze. Leki, które były przeznaczone na leczenie psów z bebeszjozą zostały wycofane z obrotu na polskim rynku. Sochaczewska klinika alarmuje, iż sytuacja jest krytyczna.  


Właściciele psów powinni szczególnie w takim wypadku zapobiegać. Należy przede wszystkim wybrać się do swojego weterynarza w celu dobrania odpowiedniego środka zapobiegającego przed chorobami, które powodują kleszcze. 


Należy także pamiętać o tym, iż wielkimi krokami zbliża się termin ich największego żerowania. Maj oraz czerwiec a także na przełom września i października jest najbardziej zagrożonym okresem. Sochaczewianie powinni uważać w parkach, dbać o odpowiednią odzież oraz po spacerach sprawdzać skórę. Zwierzęta należy przede wszystkim zabezpieczać środkami zapobiegającymi chorobom. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

SlawSlaw
+1
Bardzo dobrze sprawdzają się ubrania chroniące przed kleszczami, komarami, moskitami i innym robactwem, bo zakładasz i już, bezpiecznie i wygodnie. np. z firmy nano outfits, idealne w tropiki i dla dzieciaków na kolonię (2019-03-13 16:39)
MarionMarion
0
Kiedyś słyszałem taka teorię, że jak ludzie masowo wypalali trawy i nieużytki to wypalali też i kleszcze to ich było mniej. A przy okazji wypalili i inne zwierzątka ;-( (2019-03-13 19:26)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy