KLIENT

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: KLIENT Film, fotografia sochaczew
+1

W sobotę 23 listopada o godz. 17.00 Sochaczewski Klub Filmowy zaprasza na pokaz filmu prod. irańskiej w reżyserii nagrodzonego Oscarem (najlepszy nieanglojęzyczny film) Asghara Farhadiego pt.: KLIENT z 2016 roku.

KLIENT to wielowarstwowa opowieść o wstydzie, upokorzeniu, zemście i dochodzeniu do prawdy w represyjnym społeczeństwie, w którym wypowiedzenie jej na głos prowadzi do jeszcze większych komplikacji.


Historia młodej, pięknej aktorki (Taraneh Alidoosti) napadniętej w wynajętym domu oglądamy oczami jej zazdrosnego męża (Shahab Hosseini) pracującego z nią w teatrze nad sceniczną adaptacją "Śmierci Komiwojażera "A. Millera. Zhańbiona i poturbowana kobieta boi się zgłosić się na policję. Urażona męska duma każe mężczyźnie odnaleźć sprawcę i wymierzyć mu sprawiedliwość na własną rękę...


"Klient" z pozoru wygląda na klasyczną  opowieść wpisaną w kulturę Wschodu o honorowej zemście. Okazuje się jednak przypowieścią nad wartościami w patriarchalnym modelu społeczeństwa poddawanego presji nakazów i zakazów.

Przenikliwy i prowokujący dramat Farhadiego oddziałuje na wyobraźnię i emocje.Świetne, Bardzo dojrzałe kino.Hitchcock i Kieślowski w jednym.


Film trwa 120 min. Wstęp wolny.

 

 

Informacje dodatkowe
  5
  Oceń
  (1 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy