Klub Kontrast zaprasza na Filmowy Jam Session

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Klub Kontrast zaprasza na Filmowy Jam Session Imprezy cykliczne sochaczew

Klub Kontrast zaprasza wszystkich chętnych na seans kina niemego. Będzie to film pod tytułem „Gabinet Doktora Caligari”.  


Historia ukazuje wydarzenia z 1783, która zostaje podjęta po raz kolejny w 1920 roku właśnie w wyżej wymienionej produkcji. Akcja filmu rozgrywa się w niemieckim prowincjonalnym miasteczku Holstenwall. Główny bohater, wcielenie morderczego doktora Caligarii, jest wróżbitom, który przepowiada przyszłość. Za sprawą swojego medium, Cesara, przybyłemu na sesję Allanowi przekazuje, iż nie dożyje poranka. Gdy wróżba się spełnia, przyjaciel Allana, Francis chce rozwikłać zagadkę. Czy uda się złapać mordercę i jak bardzo zaskakujący jest koniec trzeba przekonać się osobiście. 


Początkowo film miał być politycznym obrazem do panującej ówcześnie sytuacji w Niemczech, ale po niedopuszczeniu przez cenzurę, dograno więcej scen. Film stał się dzięki takiemu rozwiązaniu pierwszym obrazem grozy. 


Niemy seans w sochaczewskim Klubie Kontrast będzie uatrakcyjniony przez muzykę na żywo wykonaną przez zespół złożony prze Marka Chrzana -gitara, Łukasz Rogowiecki – Klawisze, Oskar Tomala – gitara/elektronika, Gamid Ibadullayew – perkusja. 


Gdzie i kiedy Filmowy Jam Session
Seans wyświetlony zostanie 17 listopada 2018 roku w Klubie Kontrast w SCK Sochaczew przy ulicy 15 Sierpnia. Film rozpocznie się o 19.00. Wstęp na Filmowy Jam Session jest wolny.

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy