KOBIETY JAK TE KWIATY - koncert sekcji wokalnej TOKu

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: KOBIETY JAK TE KWIATY - koncert sekcji wokalnej TOKu Koncerty i muzyka sochaczew

„A że Pan Bóg ją stworzył, a szatan opętał,
Jest więc odtąd na wieki i grzeszna i święta,
Zdradliwa i wierna, i dobra i zła,
I rozkosz i rozpacz, i uśmiech i łza...
I anioł i demon, i upiór i cud,
I szczyt nad chmurami, i przepaść bez dna.
Początek i koniec... kobieta – to ja”

Zbliża się zakończenie sezonu artystycznego 2015/2016 w Teresińskim Ośrodku Kultury. Dużymi krokami będziemy się żegnać z uczestnikami sekcji. Z niektórymi tylko na wakacje, z niektórymi na stałe, a jeszcze inni robią sobie tylko chwilową przerwę. Taka właśnie przerwa czeka najstarszą w TOKu grupę wokalną. Czy i kiedy się znów spotkamy? Nie wiadomo. Z różnych powodów. Ale mamy dla Was i dla siebie jeszcze jedno spotkanie z piosenką.

Dama, o co najmniej dwóch twarzach jak księżyc, posiadająca super moce. Taki jest jej portret. Jest śliczna, choć dojrzała, wiernie czekająca. I nie wiesz nigdy jak jest. Nie wierz jej, nie ufaj jej. Kapelusze, biżuteria… jak madonna. Bo kobiety są jak kwiaty… tak różne. Nieprzewidywalne… posłuchajcie o kobietach. Wyjątkowo, bo w wykonaniu właśnie kobiet.

Kiedy kilka lat temu tworzyłyśmy zespół, w którym miały śpiewać osoby, które traktują śpiew hobbystycznie, nie spodziewałyśmy się, że do dziś będziemy mieć za sobą kilka wspaniałych koncertów, niezapomnianych prób, dyskusji, fajnej współpracy z różnymi muzykami. Nie sądziłyśmy, że będziemy mogły „wziąć na warsztat” dość trudne, poważne piosenki. Ale się udało. A ponieważ zespół jest czysto kobiecy, postanowiłyśmy o różnych obliczach kobiet właśnie zebrać piosenki.

Efektem pracy ostatnich kilku miesięcy jest koncert pt.: KOBIETY JAK TE KWIATY, na który zapraszamy już w najbliższą sobotę 21 maja 2016r. o g. 19.00 do Teresińskiego Ośrodka Kultury

W koncercie wystąpią:
Kamila Gołaszewska-Kotlarz, Mariola Marczak-Grzybek, Małgorzata Odolczyk, Anna Karaś, Joanna Cieśniewska, a towarzyszyć nam będą instrumentaliści: Daniel Staniak, Łukasz Kamionka, Kamil Sobczak.

Wstęp WOLNY.

P.S.
Natomiast dzień później, pozostając w temacie muzyki i związanych z nią kobiet zapraszamy na nagrodzony Oscarem pełnometrażowy film dokumentalny "O krok od sławy"
Film opowiada historie chórzystek i chórzystów ukrytych za sukcesami największych gwiazd muzyki XX wieku. W filmie wypowiadają się m.in.: Mick Jager, Sting, Lou Reed, Steve Wonder czy Bruce Springsteen, ale tym razem to nie oni są gwiazdami - w filmie Neville'a prawdziwymi gwiazdami są ci, którym do osiągnięcia sławy zabrakło jednego kroku…
Zapraszamy w niedzielę na godz. 18.30 do Kina za Rogiem w Teresinie.

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy