Koleje Mazowieckie informują – będzie wzrost cen biletów

/ 10 komentarzy
Zdjęcia i foto: Koleje Mazowieckie informują – będzie wzrost cen biletów Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Koleje Mazowieckie informują, iż w związku z wzrostem kosztów związanych działalnością spółki od 1 lutego wzrastają również ceny biletów dla pasażerów.


Jak informują w swoim komunikacie prasowym Koleje Mazowieckie, wzrost kosztów energii elektrycznej, a także podwyższenie płacy minimalnej pociągnie za sobą wzrost cen biletów. 


W związku z tym Koleje Mazowieckie wprowadzą zmiany w cenniku od 1 lutego 2020 r.


 - Ceny biletów na podróże pociągami Kolei Mazowieckich wzrosną średnio o 10 procent. Jest to podyktowane przede wszystkim wzrostem opłat za energię trakcyjną – jedną z najważniejszych pozycji budżetowych przewoźnika - prawie o 65 proc. za 1 MWh. Ponadto spółka poniesie wyższe koszty działalności z uwagi na wzrost płacy minimalnej o ponad 15 proc. w stosunku do 2019 r. 


Podniesienie cen biletów nie rekompensuje w całości podwyżki cen energii trakcyjnej. Pozostałą część pokryje samorząd województwa mazowieckiego w postaci rekompensaty.  Przypomnijmy, że ostatnia podwyżka cen biletów Kolei Mazowieckich miała miejsce w 2015 r. - informują KM. 


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (10)

ViTo64ViTo64
0
Ceny biletów wzrosną! Ale jakość usług oraz punktualność już NIE. Takie rzeczy tylko w Polsce. (2020-01-14 19:17)
robbo2krobbo2k
+2
Ceny wzrosna bo nieudacznicy z dobrej zmiany rozwalili energetykę swoim umiłowaniem wegla. Głosowalista na PIS to teraz macie skutki. (2020-01-14 20:15)
marcpromarcpro
0
@robbo2kNie umiłowaniem do węgla, tylko tym że nie wypowiedzieli porozumiania Paryskiego.

Gdyby to zrobili, to dzisiaj nie byłoby takich podwyżek jak teraz.A co do węgla, to nie możemy całkowicie przejść na odnawialne źródła energii. Bo skąd wezmiemy prąd w bezwietrzny wieczór, kiedy to ani wiatraki ani fotowoltaika nie będą zdolne do produkcji energii elektrycznej.

Unia Eupejska odpowiada za zaledwie 10% całego CO2 emitowanego na świecie.

Zatem ta cała europejska polityka klimatyczna ma taki wpływ ma zmianę klimatu, jak pierdzenie na zmianę kierunku wiatru. (2020-01-15 09:50)
robbo2krobbo2k
0
Uwielbiam te narodowe madrasci experckie jeszcze tylko "... od kaloszu w piecu nikt nie umarł" a kiedys kurła to bylo.... Po pierwsze nie musimy redukowac Co2 do zera a tylko do stanu w ktorym przyroda sobie z nim poradzi. Po drugie mamy najdroszy wegiel bo elektrownie musza kupowac w polskich kopalniach bo po to stworzono PGG. Po trzecie zas jest energetyka jadrowa, wodna po czwarte zas taniej jest kupowac prad ze Skandynawi niz wytworzyc je w polskich elektrowniach co pokazuje jak w imie polityki szykujemy sobie bat na konkurencyjnosc gospodarki. 24h/7d/365 dni w roku ciagniemy pod korek laczem HVDC energie wlasnie ze Szwecji. No i jestesmy takim smieciarzem i dymiarzem Europy. Ot myslenie perspektywiczne. Oczywiscie zawsze mozemy wyjsc z UE i zrob ic mur i zostac Korea Płn. I prosze mi to nie pieprzyc ze UE nam nie daje i ze dzieki obecnosci w UE nasze firmy nie maja ulatwionego exportu i dzialania na rynkach. Jak sie narodowcom i pislamistom marzy Korea Pln to nie trzeba jej robic tutaj mozna wyjechac do oryginalnej (2020-01-15 11:13)
krisdkrisd
0
Kolejne "genialne" posunięcia PiS. Nie ma to jak likwidacja elektrowni wiatrowych i sprowadzanie na masową skalę węgla z Rosji a nawet z Mozambiku.

"Dobra" zmiana na PKP. Porównanie2015 do 2018. 3 lata#PiS- PKP w dosłownym rozkładzie:

* aż 12-krotnie wzrosła liczba pociągów odwołanych

* o 3 min. średni czas opóźnień

* prawie 2-krotnie wzrosła liczba pociągów opóźnionych powyżej 2 godzin (2020-01-15 11:54)
marcpromarcpro
0
@robbo2k.

Wyluzuj. Naprawdę szkoda zdrowia się tak napinać :-)Redukcja CO2 tylko przez UE kiedy to reszta świata będzie "dymiła" jak wcześniej, nie ma najmniejszego sensu. Ograniczenie emisji przez UE w większości przypadków równa się przeniesieniu produkcji poza UE, czyli globalnie ilość wyemitowanego CO2 nie ulegnie zmianie. A nie jesteś w stanie zmusić wiatrów/powietrza do tego żeby przestrzegały granic i nie wiały poza obszar kraju w którym wyemitowano dane CO2.Co wyjścia z UE, to nie jest to wcale takie głupie.

Popatrz na Norwegie - nie są w UE ale za to są w:

  • strefie Schengen czyli bez paszportów i kontroli na granicach mogą jeździć po niemal całej UE (bo nie cała UE jest w Schengen).

  • Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG), czyli ich firmy korzystają z dobrodziejstw wspólnego rynku unijnego.


I co? I nie wiedzie im się tak źle. Tak więc UE nie jest nam wcale do szczęścia potrzebna. Wystarczy że będziemy w Schengem i EOG które są całkowicie niezależne od tej całej unijnej biurokracji.Piszesz że Unia nam coś daje. Pewnie że nam daje. Ale wcale nie tak dużo, bo przecież płacimy składki (i to nie małe) więc ta pomoc unijna netto wcale nie jest taka wielka.

A jak zostaniemy płatnikiem netto, to już w ogóle nie będzie sensu tam siedzieć. Wzięliśmy co było do wzięcia i trzeba tak jak Wielka Brytania spadać z tego kółka wzajemnej adoracji (pozostając jednocześnie w Schengen i EOG).

Nie wiem jak ty, ale ja chciałbym mieszkać w kraju który nie jest w UE, nie ma Trybunału Konstytucyjnego i ma powszechny dostęp do broni - czyli w SZWAJCARII. (2020-01-15 12:42)
krisdkrisd
0
Trzeba być kompletnym ignorantem aby porównywać Polskę do Norwegii czy Szwajcarii.

Norwegia posiada własne złoża ropy naftowej... dalej chyba nie trzeba tłumaczyć.

Szwjcaria - od czasu Kongresu Wiedeńskiego żyje sobie jak pączek w maśle nie niepokojona żadnymi wojnami. W Polsce w tym czasie mieliśmy zabory, kilka powstań naorodowych, dwie wojny światowe, 45 lat komuny.

Nasze położenie geopolityczne sprawia, że nie mamy szans na bycie odrębnym, neutralnym bytem. Komu śmierdzi euro ten będzie wąchał ruble. (2020-01-15 13:20)
marcpromarcpro
0
Norwegia ma ropę, my mamy ogromne złoża węgla które możemy zgazować. Ponadto, w okolicach Suwałek mamy duże pokłady metali ziem rzadkich. Dalej chyba nie trzeba tłumaczyć.Ależ jak najbardziej mamy szanse żeby być odrębnym bytem.

Tylko do tego trzeba nam propolskiego i propatriotycznego rządu który będzie dbał o nasze (Polskie) interesy a nie: niemieckie, rosyjskie czy żydowsko-amerykańskie.

Tylko że tego nie osiągniemy z PIS, PO, PSL czy SLD.Nie wiem co Ty lubisz wąchać, ale ja zamiast euro czy rubli, chciałbym do końca życia wąchać naszą polską złotówkę.P.S. Możesz przetłumaczyć tytuł w gazecie? Bo ja w przeciwieństwie do Ciebie kompletnie nie znam rosyjskiego. (2020-01-15 17:40)
krisdkrisd
0
No ja jestem z pokolenia, które było zmuszone do nauki języka rosyjskiego. Może dlatego, że pamiętamy komunę nie spieszno nam wracać do sytuacji kiedy znów będziemy w rosyjskiej strefie wpływów.

Tytuł z rosyjskiej gazety: "Szansa dla Rosji: Polska zmęczona Europą" (2020-01-16 09:47)
4pablo4pablo
0
Ludki, ale KM należą do marszłka województwa czyli Struzika (PO). (2020-01-16 10:40)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy