Kolejką wąskotorową w stronę historii

/ 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: Kolejką wąskotorową w stronę historii Wystawy, projekty sochaczew
+2

Kolejką wąskotorową w stronę historii
27 lutego grupa mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie, po raz kolejny uczestniczyła w ciekawym wydarzeniu, jakie miało miejsce na ziemii sochaczewskiej. Tym razem, wraz z opiekunem pojechali do Centrum Edukacyjno- Turystycznego przy Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, na wykład poświęcony historii Sochaczewskiej Kolei wąskotorowej oraz o nieco innej historii Brochowa.pt " Podróż w czasie koleją wąskotorową".

Spotkanie w ramach cyklu Spotkań z historią zorganizowało Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Nad Bzurą we współpracy z Muzeum Kolei. Prelegentami byli pracownicy muzuem dr Marta Przygoda- Stelmach i Łukasz Popowski.

Na spotkaniu poznaliśmy genezę powstania kolei wąskotorowej,na przestrzeni wieków, z punktu widzenia historycznego, jak i gospodarczego. Obejrzeliśmy również stare parowozy i ekspozycję muzealne, zdjęcia i eksponaty.

Niespodzianką spotkania był archiwalny film dokumentalny z lat 70 XX wieku, ukazujący przejazd kolejki wąskotorowej z Sochaczewa do Wyszogrodu i związane z nim atrakcje.


Było to bardzo udane spotkanie. Zadowoleni mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej wrócili do Młodzieszyna i z niecierpliwością czekają na następne wycieczki.Marcin Hugo-Bader

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy