Zaloguj się do konta

Kolejki przed sklepami na terenie Sochaczewa - czas świąt może je wydłużyć?

Redakcja
2020-04-04
Zdrowie
Od 1 kwietnia obowiązują nas nowe obostrzenia dotyczące walki z koronawirusem w całym kraju. Jedną z dodatkowych wytycznych jest zmniejszenie liczby osób w sklepach. Nakaz ten został rozszerzony o godziny w których seniorzy mogą mogą być jedynymi klientami w obiekcie. 


Zarówno sklepy jak i mniejsze podmioty musiały dostosować się do wytycznych rządu mówiących o przebywaniu kontrolowanej liczby osób wewnątrz budynku. Dodatkowo pomiędzy 10.00 a 12.00 obowiązuje zakaz wejść dla osób poniżej 65 roku życia. Te wytyczne są bardzo mocno przestrzegane. Wiąże się to za zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz wysokich kar dla obiektów nieprzestrzegających zasad. 


Przed sklepami tworzą się okresowo duże kolejki. Mieszkańcy miasta raczej podchodzą do wytycznych ze zrozumieniem. Większość z nas stara się mieć rękawiczki oraz maseczki ochronne. W niektórych obiektach pojawiają się wytyczne zabrania dużego wózka bez względu na ilość zakupów. Ma to stanowić dodatkową wytyczną do zachowania odstępów miedzy osobami wewnątrz. 


Pojawiające się kolejki przed sklepami mogą być nieco większe, gdyż zbliża się okres świąt, gdzie decydujemy się na większe zakupy. Kolejki tworzące się na zewnątrz są mimo pogody jaka panuje. Jednak pojawiające się głosy mieszkańców miasta mogą powodować pytanie: Czy stanie na zewnątrz budynków jest bardziej bezpieczne dla naszego zdrowia? Szczególnie dla osób o obniżonej odporności?


Tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Musimy robić podstawowe zakupy, korzystać z dostępności sklepów, a te z kolei muszą przestrzegać odgórnie narzuconych zasad.  Warto zatem zawsze brać pod uwagę oczekiwanie przed budynkiem, dopasowanie stroju do warunków pogodowych. Jeśli mamy możliwość poprośmy o pomoc kogoś, kto mógłby zrobić za nas zakupy. Przed świętami rozłóżmy je na kilka różnych dni, żeby jak najmniej przebywać na terenie obiektu. 


Sklepy także podejmują działania związane z rozładowaniem kolejek. Większość z marketów na terenie miasta wydłużyło czas otwarcia do nawet 24.00. Jak poszczególne markety będą pracować w najbliższym czasie można przeczytać tu.Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc