Kolejna droga do przebudowy w gminie Rybno

Zdjęcia i foto: Kolejna droga do przebudowy w gminie Rybno  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Wójt Rybna ogłosił przetarg nieograniczony dotyczący przebudowy kolejnej drogi na terenie gminy. Jest to trasa biegnąca od Konstantynowa do Rybna. 29 listopada 2019 wyłoniono wykonawcę robót. 


 - Ogłosiliśmy przetarg publiczny na przebudowę drogi gminnej Konstantynów - Rybionek - Ludwików - Rybno. Długość tej drogi to 1,279 m. W zakres robót wchodzi mechaniczne oczyszczenie istniejącej nawierzchni, kropienie emulsją asfaltową, a także wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego.


Szerokość jezdni wynosić będzie od 3 do 3,80 m, grubość nawierzchni ścieralnej będzie wykonana z betonu asfaltowego 4 centymetry. Jak wyliczono, powierzchnia nawierzchni wyniesie 3.988,77 mkw., a po ustaleniach z inwestorem, zaprojektowano konstrukcję warstwy ścieralnej jako beton asfaltowy, w ilości 100 kg/mkw. W ramach istniejących warstwy konstrukcyjnych jezdni należy zachować istniejące pobocze.


- Komisja przetargowa przy ocenie ofert kierowała się kryteriami - cena robót 60% i okres rękojmi 40%. To jest ważny odcinek drogi, gdyż tamtędy jeździ autobus szkolny. Mam nadzieję, że ta droga zostanie już w przyszłym roku sfinalizowana. Bardzo się cieszę, że wspólnie z radą gminy udaje nam się sukcesywnie poprawiać stan gminnych dróg. Z pewnością będziemy wnioskować o kolejne przebudowy, tak jest między innymi z drogą Józin - Ćmiszew Parcel oraz Jasieniec - gdzie czekamy na rozpatrzenie wniosków o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych - mówił wójt Damian Jaworski. 


Wyłonienie wykonawcy nastąpiło 29 listopada. Przebudową zajmie się firma Prima. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy