KOLEJNA EDYCJA PROJEKTU „POGOTOWIE LEKCYJNE” ROZPOCZĘTA

Zdjęcia i foto: KOLEJNA EDYCJA PROJEKTU „POGOTOWIE LEKCYJNE” ROZPOCZĘTA Radni i rady samorządowe sochaczew

18 października 2007 roku w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sochaczewie rozpoczęło działalność „Pogotowie Lekcyjne”. Zajęcia są prowadzone przez wolontariuszy na zasadzie korepetycji w każdy czwartek od godz. 15.00 – 17.00.

„Pogotowie Lekcyjne” skierowane jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy wykazują trudności z różnorodnych przedmiotów ( j. polski, matematyka itp.).

Głównym celem jest poprawa osiągnięć szkolnych dzieci, u których występują symptomy niepowodzeń w nauce, poprzez udział w bezpłatnych korepetycjach prowadzonych przez wolontariuszy MOPS w Sochaczewie.

„Pogotowie Lekcyjne” będzie realizowane w trakcie roku szkolnego 2007/VI 2008 (z możliwością przedłużenia).

Korepetycje prowadzone są w Sali Wolontariuszy – w pomieszczeniu specjalnie przygotowanym przez wolontariuszy do prowadzenia zajęć.

Mamy nadzieję, że prowadzone zajęcia wpłyną na poprawę wyników szklonych, zwiększenie motywacji do nauki szkolnej oraz przywrócenie uczniom wiary we własne możliwości.

Dzieci uczestniczące w zajęciach są zobowiązane do zabierania ze sobą podręczników
z odpowiednich przedmiotów oraz zeszytów.


Przed przyjściem dzieci na korepetycje prosimy uprzednio o kontakt telefoniczny
z koordynatorami wolontariatu:
p. Anna Gruszecką (pok. 210) oraz p. Marzeną Zydlewską (pok. 210).SERDECZNIE ZAPRASZAMY ZAINTERESOWANE OSOBY / RODZICÓW,
A SZCZEGÓLNIE DZIECI!!!

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy