Kolejna ofiara oszustów! Sochaczewianka straciła 10 tys. zł

Zdjęcia i foto: Kolejna ofiara oszustów! Sochaczewianka straciła 10 tys. zł Komunikaty sochaczew

27 stycznia na terenie powiatu sochaczewskiego doszło do kolejnej udanej próby oszustwa. Tym razem jedna z mieszkanek Sochaczewa straciła 10 tys. złotych. Policja apeluje o ostrożność, w szczególności jeśli w rozmowie telefonicznej pojawia się wątek pieniędzy. 

Mimo apeli policji, spotkań i pogadanek ze starszymi osobami, wciąż dochodzi do takich przypadków wyłudzeń. W miniony poniedziałek podejrzane telefony odebrały dwie mieszkanki Sochaczewa. Niestety, jedna dała się oszukać i straciła 10 tys. złotych.

Sochaczewska policja przypomina, że najbardziej narażone są osoby posiadające telefony stacjonarne.  Pamiętaj! Jeżeli dzwoni do Ciebie osoba podająca się za członka rodziny lub znajomego i potrzebuje od Ciebie pieniędzy, rozłącz się. Odłóż słuchawkę, odczekaj chwilę i zadzwoń bezpośrednio do najbliższych, żeby to potwierdzić. Nie dzwoń z numeru, na który dzwonili sprawcy.

Nie wypłacaj z banku dużych sum pieniędzy bez konsultacji z najbliższymi! Ty działasz pod presją czasu z nadzieją, że pomożesz osobie najbliższej lub uchronisz swoje środki przed utratą. Twoja rodzina może mieć inne spojrzenie na tą sytuację.

Jeśli ktoś próbował Cię oszukać lub padłeś ofiarą oszustów - natychmiast powiadom najbliższą jednostkę Policji.


źródło KPP Sochaczew 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy