Kolejna zuchwała kradzież... kół!

/ 5 komentarzy
Zdjęcia i foto: Kolejna zuchwała kradzież... kół! Kradzieże, oszustwa, korupcja sochaczew

Ulice Poprzeczna, Zawadzkiego oraz Senatorska to specyficzny rejon miasta. Dzieje się tam wiele, ale wszystkie zdarzenia umykają mieszkańcom i nic nie są w stanie o nich powiedzieć – taki tam panuje klimat. Jednym z bardziej nietypowych procederów jest kradzież kół z zaparkowanych aut.


Na profilu „Sochaczew - BEZ PUDRU” zamieszczono zdjęcia samochodu marki KIA, który padł ofiarą złodziei i stracił wszystkie… koła! Pojazd pozostawiono na asfalcie w miejscu, gdzie był zaparkowany, ale odjechać nim już się nie da. Można podejrzewać przestępczość samochodową i złodziejaszka, który chciał konkretnie te felgi, ale mam nieco inne podejrzenia.


Dawno, dawno temu…

Pamiętam, że kilka lat temu doszło w niemal tym samym miejscu do identycznej kradzieży. Jedyna różnica to brak cegieł, które utrzymywały samochód nad ziemią w poprzednim przypadku. Mina właściciela sprzed kilku lat pozostała mi w pamięci, bo mężczyzna był zszokowany. Przed godziną 7:00 rano chciał jechać do pracy, a przed blokiem zastał swój samochód na cegłach. Łupem padł wtedy zestaw alufelg wraz z oponami, a na jezdni widoczne były ślady lewarka.


Historia lubi się powtarzać

Dziś okazało się, że kolejny właściciel auta stracił w ciągu nocy wszystkie koła. Żeby było jeszcze bardziej „zabawnie”, to do poprzedniej kradzieży doszło dokładnie po drugiej stronie tej uliczki. Moje podejrzenia kieruję na tę samą osobę, co kilka lat temu, ale nie sądzę, że jest to profesjonalny złodziej. Według mnie raz na jakiś czas potrzebuje zastrzyku gotówki, a to jeden z jego sposobów. Zapewne zamieszkuje on w tej okolicy. Proponuje policjantom rozejrzeć się po okolicznych garażach i piwnicach, bo nikt nie doniósłby 4 kół zbyt daleko, a brać czterech osiłków do takiej roboty się nie opłaca. Pozostaje jeszcze pytanie bez odpowiedzi, które zadaje sobie już drugi raz – czemu nikt nie zareagował?


Aktualizacja [26-07-2016 r., godz. 12:00]
Z informacji, jakie uzyskałem, kradzieży w poprzednim przypadku dokonała grupa osób, której członek później miał usiłować dokonania kradzieży radia z innego pojazdu... również zaparkowanego na pechowej ulicy - twierdził tak jeden z mieszkańców. Domniemany sprawca był w tamtym czasie osobą bezrobotną i zamieszkiwał w bloku, przy którym doszło do kradzieży. Oczywiście są to subiektywne odczucia, ale miał być odbierany jako "podejrzana osobistość".

 3.7
Oceń
(3 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (5)

KamisiuKamisiu
0
znajomy kilka lat temu miał podobną sytuację, tylko miał to szczęście że sytuacja zmusiła go do wyjścia z domu i musiał gdzieś jechać autem, ujechał kawałeczek i mu dwa koła odpadły... Auto już było przygotowane do kradzieży kół, śruby były zluzowane... Wystarczy 2/3 silnych aby tylko unieść. (2016-07-25 11:46)
gajosgajos
0
Ciekaw jestem co w tym czasie robi policja? skoro wie że to nie pierwszy raz , pewnie zatrzymuje wczorajszych po piwie , wystarczy dobra obserwacja. Jakbym takiego zatrzymał to bym mu skrócił ręce o 50cm dla przykładu. (2016-07-25 19:31)
lswlsw
+2
gajos jak to co robi policja? Czai się przy Zawadzkiego na pieszych przechodzących w niedozwolonym miejscu. (2016-07-25 19:37)
gajosgajos
0
Panowie z KPP zapraszam do działania ! (2016-07-25 19:42)
Mecenas39Mecenas39
0
Co do naszej dzielnej i wspaniałej Policji to oni potrafią spisać albo wlepić mandat komuś kto przechodzi np. na Pokoju w niedozwolony miejscu lub ewentualnie spisać pijaczka na ławce obok rynku/ warunek musi być sam bo jak jest ich dwóch to główka na prawo patrz i na przód marsz/. Ludzie przecież nawet gdyby to widzieli a kradł nie jeden tylko kilku to i tak udają ślepych bo co mogą zrobić takie dwa Żuczki lub para Żuczków. Gajos ja mam przykład na własnej skórze jak zatrzymałem złodzieja na gorącym to później ja miałem więcej tłumaczenia się przed Policją niż ten złodziej. (2016-07-27 08:44)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy