Kolejne cztery punkty

/ 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: Kolejne cztery punkty Piłka nożna sochaczew
+2

Intensywnie pracują piłkarze chodakowskiej Bzury, którzy w ostatnim czasie grają mecze co trzy dni. Prawdopodobnie z tego powodu forma ich trochę spadła i w trzech meczach zdobyli zaledwie dwa punkty. Na szczęście ostatnim meczem bez zwycięstwa był wyjazdowy remis z Bugiem Wyszków.

W pierwszej połowie gra była wyrównana. Jednak to nasi piłkarze stworzyli sobie więcej dogodnych okazji. W drugiej połowie do ataku ruszyli gospodarze. Chodakowianie skutecznie się bronili. W ostatniej minucie z pewnością zadrżało serce trenera Juliusza Kruszankina. Jeden z rywali miał „setkę”. Na szczęście trafił w środek bramki. Wynik nie zmienił się do ostatniego gwizdka i wyjazdowy remis stał się faktem.

Bug Wyszków – Bzura Chodaków 0:0

skład: Kotlarski – Szewczyk, Chukwuemeka, Binienda, Kowalski, Więczek, Oziemblewski, K. Stencel, Bartosiewicz (Wojciechowski), Oliwa, Pater

W środę do Chodakowa przyjechała Ostrovia Ostrów Mazowiecka. Dla rywali był to jeden z meczów ostatniej szansy. Z tego powodu ostro ruszyli oni do ataku i jako pierwsi stworzyli sobie dogodną okazję do strzelenia gola. Na szczęście piłka po mocnym strzale trafiła w jednego z naszych obrońców i skończyło się na rzucie rożnym.

Z ataków Ostrovii skorzystali biało-zieloni, którzy przeprowadzali liczne kontry. Było to tym łatwiejsze gdyż obrona gości była bardzo dziurawa. Sam Tomasz Oliwa miał trzy doskonałe okazje, których nie wykorzystał. Na szczęście przy czwartej został sfaulowany na polu karnym, a strzał z wapna na gola zamienił Maciej Pater. Ten sam zawodnik tuż przed przerwą wrzucił piłkę w pole karne i … naszych napastników wyręczył obrońca gości, który zafundował swojej drużynie swojaka.

Druga połowa była znacznie słabsza. Bzura szanowała piłkę dbając o to żeby wynik się nie zmienił. Dopiero ostatnie dziesięć minut przyniosło wiele emocji. Piłkarze Ostrovii uparcie dążyli do zmiany wyniku. Na szczęście forma Sebastiana Kotlarskiego jest nadal bardzo wysoka. Popularny Pingwin w efektowny sposób obronił cztery bardzo groźne strzały gości i zwycięstwo 2:0 stało się faktem. Bzura dopisała do swojego konta kolejne trzy punkty i awansowała na ósme miejsce.

O ile Bzura utrzyma się w IV Lidze, a piłkarze otrzymają jakieś premie, to najwyższą powinien dostać bramkarz Bzury gdyż z pewnością jego zasługa w tym dziele będzie bardzo, bardzo, bardzo duża.

Bzura Chodaków – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 2:0 (2:0)

gole: Maciej Pater (z rzutu karnego), Szymon Wątróbski (gol samobójczy)

skład: Kotlarski – Szewczyk, Binienda, Chukwuemeka, Kowalski, Więczek, Oziemblewski, Kacprzak (Wojciechowski), K. Stencel, Oliwa, Pater