Kolejne wzmocnienie RC Orkan

/ 5 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Kolejne wzmocnienie RC Orkan Promocja regionu sochaczew

Kolejne głośne nazwisko w składzie sochaczewskiego Orkana na zbliżający się nowy sezon Ekstraligi rugby! W Sochaczewie zagra reprezentant Polski Paweł Poniatowski. To drugie po Gruzinie Givi Bereshvili ogromne wzmocnienie Orkana.


Poniatowski i Bereshvili zjawili się w ostatni poniedziałek w sochaczewskim ratuszu by w obecności burmistrza Piotra Osieckiego podpisać z prezesem RC Orkan Robertem Dłutkiem umowy na grę w Sochaczewie. Obaj wzmocnią zespół na okres jednego roku.

- Bardzo się cieszę, że dołączam do projektu „Orkan Sochaczew mistrzem Polski za trzy lata”” – mówi Paweł Poniatowski, wychowanek warszawskiej Skry, który ostatni sezon spędził w Łodzi, broniąc barw KS Budowlani, a ma za sobą także występy we Francji.

Poniatowski to dwumetrowy, ważący 120 kg zawodnik, który karierę rugbisty zaczął dość późno, długo jego dyscypliną była koszykówka. Warunki fizyczne plus skoczność, jaka została mu z basketu oraz zdolności manualne sprawiły, że bardzo szybko awansował do reprezentacji Polski. Zadebiutował w kadrze u trenera Marka Płonki, stając się  podstawowym zawodnikiem prowadzonej przez niego drużyny. Trener Blikkies Groenewald także widział miejsce w składzie dla Poniatowskiego. Podobnie rzecz miała się ze Stanisławem Więciorkiem.

- Do gry w Sochaczewie namówił mnie Maciej Brażuk, przez wiele lat jej kapitan, a później menedżer. Z kadry wiem, że jak Maciej  się za coś bierze, to  musi być sukces. Wierzę, że Orkan już w tym sezonie będzie silną ekipą. Mam nadzieję, że się do tego przyczynię – powiedział Poniatowski tuż po podpisaniu umowy.

- Przyglądam się z dużą życzliwością projektowi, jaki powstaje w sekcji rugby Orkana. Widzę, że przygotowujecie wszystko z głową, bez szaleństwa, ale też z odwagą. Trzymam kciuki za powodzenie projektu. Będę go wspierał  – powiedział podczas spotkania burmistrz Osiecki.

- Miasto jest naszym najważniejszym i największym sponsorem, za co bardzo dziękujemy. Bez wsparcia samorządu nasz klub nie miałby szans na odbudowę potęgi rugby w Sochaczewie, a taki jest nasz cel. Chcemy w ciągu trzech lat włączyć się w walkę o mistrzostwo Polski. Moim marzeniem jest, by finał mistrzostw Polski w rugby odbył się kiedyś na naszym nowym, pięknym stadionie, który już niebawem zacznie się budować  - mówi prezes RC Orkan, Robert Dłutek.

- Jesteśmy w trakcie negocjacji z potencjalnymi sponsorami prywatnymi. Nasz projekt wymaga bowiem dodatkowego wsparcia, jeśli chcemy włączyć się w walkę najpierw o awans do tzw. grupy mistrzowskiej – co jest celem na ten sezon, a potem o medale. Rozmawiamy też z różnymi podmiotami o niematerialnym wsparciu zespołu. Wszędzie jesteśmy dobrze przyjmowani, co pokazuje, że Sochaczew chce mieć znów dobrą drużynę rugby. Już niebawem podpiszemy pierwsze umowy – deklaruje Maciej Brażuk.

Tymczasem rusza sprzedaż zaproszeń na „Bal rugbisty” – największego w naszym mieście towarzyskiego wydarzenia karnawału. Bal odbędzie się w sobotę 10 lutego w Hotelu Chopin. Zaproszenia w cenie 160 zł od osoby można zamawiać pod adresem rcorkan@gmail.com lub pod numerem telefonu 604  307 447.

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (5)

kacperskyykacperskyy
0

"Paweł Poniatowski, wychowanek warszawskiej Skry, który ostatni sezon spędził w Łodzi, broniąc barw KS Budowlani"

sezon 2017 ks budowlani:
liczba spotkan w sezonie: 30 (słownie trzydzieści)
ilość meczy w których zagrał zawodnik: 8 (słownie osiem) i żadnego pkt

http://pzrugby.pl/news/aktualnosc/KalendarzEkstraligisezon2017,2899
http://pzrugby.pl/Statystyki,19

mysle ze pan brazuk nie musiał mocno go namawiac w tej sytuacji :)

(2018-01-12 08:07)
adam11111adam11111
0

POpaprańcom nic nigdy nie pasuje. Lepiej sie nie odzywajcie. Te wasze wypowwiedzi was kompromitują tak jak waszego WODZA  w centrali i w powiecie. Szkoda słów. Za rugbistów trzymam kciuki. BRAWO PANIE MACIEJU.

(2018-01-12 08:17)
bartosz9bartosz9
0

Kacperskyy, Rugby jest sportem w którym zawodnik nie zdobywający punktów może być najlepszym zawodnikiem. Po drugie budowlanie w 2017 z pewnością nie rozegrali 30 meczy, Drużyny Budowlanych Łódź i KS Łodź to dwie zupełnie inne drużyny. Te 8 meczy o których wspominasz to mecze w reprezentacji Polski :)

(2018-01-12 09:25)
kacperskyykacperskyy
0

ok, bartosz dzieki za oświecenie :) zwracam honor i przepraszam.

moze od tego roku zaglebie sie bardziej w ta dyscypline :)

(2018-01-12 09:48)
kacperskyykacperskyy
0

w kazdym razie wzmocnienie nam sie przyda :)

w 2017 wogole chyba nie gralismy albo nie rozumiem tych tabel a 2016:

Ogniwo Sopot v Orkan Sochaczew 43:6 (13:6)
Juvenia Kraków v Orkan Sochaczew 14:19 (7:12)
Orkan Sochaczew v Lechia Gdańsk 21:27 (14:13) 
Orkan Sochaczew v Ogniwo Sopot 3:54 (3:29)
Orkan Sochaczew v Juvenia Kraków 32:17 (17:12)
Lechia Gdańsk v Orkan Sochaczew 104:3 (42:3) 

(2018-01-12 15:16)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy