Kolejny krok wykonany

/ 10 zdjęć
Zdjęcia i foto: Kolejny krok wykonany Tenis stołowy sochaczew
+5

Pierwsza runda Ekstraklasy dobiega końca. Nasze panie w przedostatnim meczu rywalizowały z Wicemistrzyniami Polski – Polmlekiem Lidzbark Warmiński mającymi w składzie Norweżkę Ma Wenting. Doświadczony trener rywalek Zbyszek Pietkiewicz bardzo wierzy w swoją liderkę i tak ustawił swoją drużynę żeby wygrać 3:1.

W pierwszym pojedynku rzucił na pożarcie 12-letnią Natalię Bodganowicz. Sochaczewska „jedynka” Irina Ciobanu bez problemu pokonała młodą adeptkę tenisa stołowego tracąc zaledwie 9 punktów. Drugi pojedynek to rywalizacja Ma Wenting z Magdaleną Sikorską. Nieco ociężała zawodniczka SKTS nie zawiązała walki z rywalką i szybko przegrała 0:3. Trzeci pojedynek mógł mieć znaczenie dla końcowego wyniku meczu. Doświadczona Daria Łuczakowska walczyła przy stole z Aleksandrą Michalak. Pierwszy set wygrała zawodniczka SKTS. W następnych już tak dobrze nie było. Zawodniczka Polmleku wygrała 3:1.

Czwarty pojedynek miał zadecydować o zwycięstwie. Irina Ciobanu stanęła na wysokości zadania. Po stojącym na bardzo wysokim poziomie starciu nasza zawodniczka mogła się cieszyć. Zwłaszcza trzeci i czwarty set to pokaz skutecznej gry Iriny, która straciła w nich zaledwie 8 punktów. Zwycięstwo Ciobanu stawiało SKTS w bardzo dogodnej sytuacji gdyż do ostatniego pojedynku stanęły Magdalena Sikorska i Natalia Bogdanowicz. Nasza zawodniczka wygrała 3:0 ale w poszczególnych setach musiała się sporo napracować. Sochaczewianki wygrała bardzo ważny mecz i zrobiły kolejny krok w kierunku strefy medalowej.

Przed podopiecznymi Bronisława Gawrylczyka jeszcze jeden mecz. 30 listopada do Sochaczewa przyjedzie GLKS Nadarzyn. Derby Mazowsza odbędą się w hali MOSiR przy ulicy Kusocińskiego. Początek meczu o godzinie 17.00. Organizatorzy serdecznie zapraszają na mecz i obiecują sporo emocji. Do zobaczenia na trybunach.

SKTS Sochaczew – Polmlek Lidzbark Warmiński 3:2

Irina Ciobanu – Natalia Bogdanowicz 3:0 (11-4, 11-4, 11-1)

Magdalena Sikorska – Ma Wenting 0:3 (3-11, 7-11, 7-11)

Daria Łuczakowska – Aleksandra Michalak 1:3 (11-7, 8-11, 9-11, 7-11)

Irina Ciobanu – Ma Wenting 3:1 (11-7, 8-11, 11-3, 11-5)

Magdalena Sikorska – Natalia Bogdanowicz 3:0 (11-8, 13-11, 11-6)

Wyniki

VII kolejka

SKTS – Polmlek 3:2

Bronowianka – KTS 0:3

Bebetto – AZS UE (mecz przełożony na 7.12)

10.ATS east rent Białystok 4 7-21

W miniony weekend grały także w ligach męskich drużyny Tęczy Budki Piaseckie. Pierwsza drużyna (II Liga) przegrała w Olsztynie z KS AZS UWM English Perfect Olsztyn 3:7. Punkty dla drużyny Radosława Jurzyka zdobyli Damian Selerski (2) i Mateusz Selerski (1). W meczu tym zagrali jeszcze Mariusz Selerski oraz Grzegorz Piórkowski. Drugi zespół Tęczy (IV Liga) we własnej hali uległ Translukowi Łomna 3:7. Tęcza II Budki Piaseckie zagrała w składzie: Michał Kowalczyk (1,5), Błażej Skrzypkowski (1), Radosław Jurzyk (0,5) oraz Nikodem Zafczak (0).