Kolejny schron pod opieką FOZM

Zdjęcia i foto: Kolejny schron pod opieką FOZM Promocja regionu sochaczew

Fundacja Ochrony Zabytków wzięła pod swoje skrzydła kolejny schron z czasów II wojny światowej. Rozpoczęto już prace rewitalizacyjne.

Jak czytamy na profilu Projektu Sochaczewskie Fortyfikacje:

,,Dzięki życzliwości i zrozumieniu naszej pasji, związanej z ochroną pozostałości fortyfikacji z okresu niemieckiej okupacji, otrzymaliśmy zgodę Właścicieli schronu, znajdującego się przy ul. Lubiejewskiej, na rozpoczęcie prac rewitalizacyjnych. Dziękujemy bardzo za zaufanie i jesteśmy przekonani, że nasza praca przyniesie niewymierne korzyści całej lokalnej społeczności."

Przywracany do życia schron to REGELBAU 668. Jego wejście zabezpieczały drzwi kratowe oraz dzielone drzwi pancerne znajdujące się w ścianie bocznej korytarza wejściowego. W izbie znajdowały się trzy podwieszane prycze i składany stoli wraz ze składanymi taboretami. Schron wyposażony był również w wyjście ewakuacyjne, niezwykle potrzebne w przypadku braku możliwości wyjścia korytarzem wejściowym. W jego standardowym wyposażeniu był także telefon forteczny i wysuwane anteny radiostacji.

Prace rewitalizacyjne idą pełną parą. Do tej pory wypompowano już znajdującą się w schronie wodę, oczyszczono wnętrze oraz usunięto zalegające odpady z wyjścia awaryjnego.


(źródło Projekt Sochaczewskie Fortyfikacje)

M.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy