Kolejny sezon przed nami

Zdjęcia i foto: Kolejny sezon przed nami Siatkówka sochaczew

Rozpoczął się kolejny sezon Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. Do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn. Większość reprezentuje nasz powiat. W pierwszej kolejce nie było zbyt wielu emocji. Zobaczymy co się będzie w następnych działo.

W meczu inaugurującym rozgrywki rywalami były drużyny KS Bielice i Teresin. Dysponujący mocnym i doświadczonym składem ekipa z Bielic szybko wygrała mecz. Tylko w trzecim secie gra była wyrównana ale to zbyt mało żeby o dużych emocjach pisać.

Drugi mecz to 5-setowy horror. Akademicy łatwo wygrali dwa pierwsze sety i nikt nie przypuszczał, że dwa kolejne przegrają. Tak się jednak stało i dopiero zacięty tie-brak rozstrzygnął wynik, z którego zadowoleni byli siatkarze AZS-u.

W ostatnim meczu coraz bardziej dojrzała drużyna Piasta Feliksów wygrała z połączonymi siłami Volleya i Ogrodnika. Fuzja niewiele dała i spotkanie szybko się skończyło wynikiem 3:0.

Wyniki I kolejki ALPS

KS Bielice – Teresin 3:0 (25-16, 25-14, 25-23)

KS Bielice: Kamil Dorodziński, Piotr Mydlak, Krzysztof Rąg, Damian Rąg, Jacek Raczkowski, Bernard Kacprzak, Przemysław Woźniak, Cezary Michalski, Adam Cierebiej (najlepszy siatkarz meczu), Patryk Kowalski

Teresin: Karol Sapigórski, Dariusz Wawrzyńczak, Robert Woźniak, Piotr Czaplicki, Patryk Mostek, Roland Zakrzewski, Robert Stańczak

AZS Team Volley – Wolne Elektrony 3:2 (25-19, 25-15, 21-25, 23-25, 15-12)

AZS Team Volley: Mariusz Konopka (najlepszy siatkarz meczu), Jarosław Ptaszkiewicz, Marcin Kołodziejski, Piotr Konopka, Arkadiusz Machnio, Karol Stachurski, Mateusz Koperski

Wolne Elektrony: Krzysztof Wąsowski, Michał Gmurek, Damian Szachowicz, Maciej Kenig, Mateusz Antoszewski, Daniel Markuszewski

KS Piast Feliksów – Volley CKU Sochaczew 3:0 (25-20, 25-15, 25-22)

KS Piast Feliksów: Piotr Ostrowski, Łukasz Ostrowski, Artur Rokicki, Mateusz Ostrowski, Mateusz Burzyński, Mateusz Grzegorek (najlepszy siatkarz meczu), Wojciech Socha, Piotr Fergin, Adrian Kucharewicz, Dominik Wieczorek, Maciej Cierpikowski, Grzegorz Podenas, Patryk Pliszka

Volley CKU Sochaczew: Robert Gajda, Marcin Gawroński, Michał Werłaty, Sławomir Grzelak, Bartłomiej Kacprzak, Adrian Adamczyk, Maciej Sławiński, Krzysztof Hajduk