Kolejny sukces Targów Rolnych

/ 1 komentarzy / 34 zdjęć

Już po raz XXI Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego – Oddział Bielice oraz Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego zorganizowali Mazowieckie Targi Rolne i Przedsiębiorczości. Jak co roku odbyły się na terenie gospodarstwa pomocniczego ZS RCKU przy ulicy Głowackiego w Sochaczewie.

Targi zainaugurowali Tadeusz Koryś, starosta sochaczewski, Andrzej Kamasa, dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki i w imieniu marszałka Adama Struzika – Mirosław Adam Orliński, radny sejmiku województwa mazowieckiego.

W tym roku zaprezentowało swoją ofertę ponad 100 wystawców z branż: rolniczej, ogrodniczej, budowlanej, motoryzacyjnej, środków ochrony roślin, mechanicznej, grzewczej, pszczelarskiej, spożywczej. Były produkty regionalne – tradycyjne wędliny kurpiowskie i z Podlasia, nawet specjały kuchni litewskiej. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, jak stoiska ze słodkościami, wata cukrowa, karuzela, dmuchane zjeżdżalnie. Dzięki niezwykle bogatej i różnorodnej ofercie każdy z pewnością znalazł coś dla siebie.

Targi jednak to nie tylko część targowo-handlowa. Ważnym ich elementem jest część artystyczna. Tradycyjnie wystąpiła Sochaczewska Orkiestra Dęta. Zagrały również zespoły Randez Vous i Blue Wall. Pierwszy z nich przypomniał przeboje muzyki rozrywkowej zarówno polskich, jak i zagranicznych wykonawców. Z kolei chłopaki z Blue Wall zaprezentowali mocniejsze, rockowe granie.

W programie Targów znalazły się również kwestie edukacyjne. Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego prowadził szkolenie „Produkty lokalne i tradycyjne – identyfikacja i wprowadzenie na Listę Produktu Tradycyjnego”. Zainteresowani mogli uzyskać informacje i porady w punktach konsultacyjnych MODR-u, ARiMR-u, KRUS-u.

Po raz siódmy mazowieccy producenci żywności ubiegali się o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego – nagrodę za najlepszy produkt. Wyróżnienie w konkursie z rąk dyrektora MODR-u w Warszawie Andrzeja Kamasy oraz dyrektor MODR-u Oddziału w Bielicach Urszuli Milczarek otrzymał Andrzej Sikora z Adamowej Góry (gmina Młodzieszyn) za „szynkę adamowską”.

Każdego roku wystawcy ubiegają się również o puchar starosty sochaczewskiego na „Hit Targów”. Marcin Podsędek, dyrektor Wydziału Kultury, Sporu i Turystyki wręczył go w tej edycji imprezy firmie Polsad Jacek Korczak z Kutna.
Zbigniew Tomaszewski, przewodniczący powiatowych struktur MIR-u, nagrodził właściciela najciekawszego stoiska. Puchar Mazowieckiej Izby Rolniczej otrzymała Barbara Piasecka z firmy DobreEmy. Dobre Emy to pożyteczne mikroorganizmy, ważne dla zdrowia gleby, roślin, zwierząt i ludzi.

Co roku organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby zapewnić jak najlepsze warunki wystawcom, odwiedzającym mnóstwo atrakcji, a wszystkim bezpieczeństwo i miłą atmosferę. - Mazowieckie Targi Rolne i Przedsiębiorczości to jedna z największych tego typu imprez nie tylko w powiecie sochaczewskim, lecz także na Mazowszu. To ważne wydarzenie handlowo-wystawiennicze, które rokrocznie odwiedzają tysiące zwiedzających, a wystawcy przyjeżdżają niemal z całej Polski, chwaląc sobie organizację i atmosferę. W tym roku pogoda była dla nas łaskawa i kolejną, XXI edycję Targów uważam za udaną. Wierzę, że uczestnicy również – powiedział starosta Tadeusz Koryś.

Wśród odwiedzających Targi byli także: wicestarosta Janusz Ciura, Halina Pędziejewska, przewodnicząca Rady Powiatu, Przemysław Gaik, członek Zarządu, Mirosław Orliński, wójt gminy Sochaczew, Tomasz Obrączka, dyrektor Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego, Tadeusz Jaworski, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego oraz Grzegorz Kropiak, wójt gminy Rybno.

Patronat honorowy nad Targami objęli Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, oraz Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki. Partnerem był Urząd Gminy Sochaczew, zaś sponsorem PPHU Zebra sp. j.
Patronat medialny objęli: TVP Warszawa, Express Sochaczewski, Sochaczewianin.pl.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie
„XXI Mazowieckie Targi Rolne i Przedsiębiorczości” współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

bobobobo
0
Wszystko ładnie pięknie tylko niech w następnych latach sochaczewska policja kieruje ruchem, a organizator niech zapewni miejsca parkingowe i oznakuje gdzie nie wjeżdżać ponieważ w tym roku sochaczewscy policjanci chodzili i wlepiali mandaty za złe parkowanie chociaż powinni pokierować ruchem i wskazać odpowiednie miejsce. Imprezy masowe rządzą się swoimi prawami i niektóre rzeczy organizator powinien dodatkowo oznakować. Jeśli nie jest w stanie tego zrobić to znaczy, że nie powinien podejmować się organizacji imprezy. 
(2014-05-13 14:20)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy