Kolekcja Mistrzów – Leonardo da Vinci

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Kolekcja Mistrzów – Leonardo da Vinci Sztuki plastyczne sochaczew

„Dama z gronostajem” to bezcenne Dzieło Sztuki i jeden z najpiękniejszych obrazów świata. To pojedynczy egzemplarz ,jedyny obraz, jedyny niepowtarzalny przedmiot istniejący na świecie namalowany przez Geniusza, wyjątkowego człowieka żyjącego we wspaniałej epoce renesansu. Nie ma drugiego takiego obrazu i nikt już takiego nie namaluje.

Jest zapisem geniuszu artysty i wspaniałej, wyjątkowej osobowości człowieka oraz oddaje klimat i ducha  dawnych czasów renesansu. Cudowna , szlachetna twarz Damy, fryzura, strój i gronostaj stwarzają klimat ciepła, piękna, dostojeństwa, dobroci, szlachetności – DOSKONAŁOŚCI!

Doskonałość kompozycji zauważyłem dopiero po namalowaniu własnej wersji obrazu, która jest dużo większa od oryginału. 

W Liceum Plastycznym w Nałęczowie mój kolega Artek w internacie malował „Damę z gronostajem”. Patrzyłem wiele tygodni każdego dnia jak obraz powstawał. Jak z białego płótna wyłaniała się powoli wspaniała twarz, dekolt, ramiona, suknia. Koledzy trochę się naśmiewali z Artka, bo obraz jest trudny i nie wierzyli, że uda mu się go namalować. Zwłaszcza, że byliśmy dopiero w pierwszej klasie i mieliśmy po 15 lat. Ale kiedy Artek ukończył dzieło zachwyciłem się obrazem. I od tamtego czasu pragnąłem namalować słynne dzieło sztuki.

Dopiero po 40 latach u schyłku życia udało mi się zrealizować marzenia i po kilku miesiącach pracy powstała moja „Dama z gronostajem”. Od wielu lat marzyłem, aby obudzić się rano i móc spojrzeć w cudowną, bajkową twarz cudownej kobiety i kontemplować zapis epoki renesansu oraz zgłębiać ducha, psychikę i talent oraz tajemniczość niezwykłego człowieka, jakim był Leonardo. 

W moim spojrzeniu i kontemplacji jest tęsknota za innym lepszym światem. Światem ludzi dobrych, życzliwych, wspaniałych i szlachetnych, wśród których zawsze pragnąłem żyć. I wiem, że żyjąc wśród takich ludzi Człowiek byłby Szczęśliwy już TU i TERAZ na pięknej planecie ZIEMIA!!!.

„Dama z gronostajem” to portret Cecylii Gallerani, kobiety którą kochał Książę Ludwik Sworza. A więc sławny obraz jest zapisem MIŁOŚCI! i chyba Doskonałą MIŁOŚĆ przedstawia.

Obecnie znajduje się w Polsce, a podczas podróży po Europie został ubezpieczony na 300 milionów Euro. Najbogatsi ludzie na świecie płacą miliony dolarów za obrazy Sławnych Malarzy. Bo jak się okazuje właśnie kawałek płótna w ramie pokryty farbami przez wybitnego człowieka jest najbardziej pożądanym , najcenniejszym przedmiotem na świecie.

Moja wersja obrazu powstawała około 2 lat. Najpierw były rysunki ołówkiem i dziesiątki rysunków twarzy. Potem powstała „Dama z gronostajem” pokolorowana kredką. Następnie mała, a potem większa wersja farbami olejnymi na płótnie, które były nieudane i poszły na śmietnik. Byłem trochę załamany. Zacząłem malować pejzaże i „Słoneczniki” VAN GOGHA. Potem namalowałem obraz Wiliama BLAKE’A „Bóg stwarzający Świat”. Po kilku miesiącach powróciłem do LEONARDA i wreszcie powstała moja „DAMA z GRONOSTAJEM”, z której jestem zadowolony.

Niewielu malarzy podejmuje się malować trudny i sławny obraz. I nawet kopia Obrazu należy do rzadkości. Ale jeżeli ktoś zechce mieć moją wersję „Damy z gronostajem” to mogę namalować taką na zamówienie. Być może kiedyś nawet moje obrazy uzyskają wartość rynkową na Salonach Sztuki!

Numer telefonu: 606 20 35 01.

Kupując moje Obrazy wesprzecie Państwo jednocześnie działalność sportową i dydaktyczną Klubu KARATE i TAEKWONDO WIKING!!!

Krzysztof Buczyński

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy