Koło Gospodyń Wiejskich w Rybnie - pierwsze spotkanie za nami

Zdjęcia i foto: Koło Gospodyń Wiejskich w Rybnie - pierwsze spotkanie za nami  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

5 listopada odbyło się pierwsze spotkanie dotyczące utworzenia Kół Gospodyń Wiejskich w Rybnie. Było to długo oczekiwane przez mieszkańców wydarzenie. 

W Urzędzie Gminy Rybno spotkali się zainteresowani założeniem działalności związanej z kołem gospodyń. Poruszono wiele zagadnień, które związane są z prowadzeniem takiego rodzaju lokalnej inicjatywy. 

- Spotkaliśmy się z mieszkańcami we wtorek, piątego listopada. Było to pierwsze zebranie związane z utworzeniem Kół Gospodyń Wiejskich na terenie gminy Rybno. Zainteresowanie było bardzo duże. Spotkanie było odpowiedzią na duże zainteresowanie tym tematem. Mogliśmy podjąć takie zagadnienia jak rejestracja Kół Gospodyń Wiejskich, zasady funkcjonowania. Koła będą miały osobowość prawną, co będzie dawało możliwość ubiegania się o wsparcie na działalność od 3 do 5 tys zł. Pojawiało się wiele pytań, na które staraliśmy się udzielać szczegółowych odpowiedzi. 

Jako wójt gminy bardzo cieszę się z tak dużego zainteresowania jakie wykazali mieszkańcy. Z pewnością będziemy kontynuować pracę nad utworzeniem Kół Wiejskich i oczywiście służyć pomocą. Szczególnie gorąco zachęcam do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu, które odbędzie się już 19 listopada o godzinie 18.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Rybno. - mówi wójt Damian Jaworski. 


 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy