Kolor elewacji – jak go dobrać?

Zdjęcia i foto: Kolor elewacji – jak go dobrać? Promocja regionu sochaczew

Ściany zewnętrzne domów to swego rodzaju wizytówka tego rodzaju budynków. Znaczenie ma nie tylko estetyka, to, aby były one czyste i schludne. Liczy się także, by miały odpowiedni kolor. Na co zatem zwracać uwagę, przy wyborze farby do malowania elewacji?

Farba a charakter fasady


Ściany bogate w dekoracje i różne detale bardzo dobrze prezentują się wtedy, kiedy pomalowane są na jednolity, stonowany kolor. Wyglądają wówczas bardzo dobrze i nie przytłaczają nadmiarem różnych zdobień. Przeciwnie w przypadku prostych brył, tutaj staramy się podkreślać ważne elementy domu, np. ramy okienne, czy okiennice. Tak, aby budynek nie wydawał się zbyt monochromatyczny.


Kolor elewacji a kolor dachu


Niedopasowanie do siebie farby do pomalowania elewacji i koloru dachu może oszpecić nawet najpiękniejszy budynek. Jak tego uniknąć? Postaw na zgrane pary. Zielony dach znakomicie współgra z białymi i żółtymi ścianami, a czerwony z elewacją beżową, kremową, lub białą. Bezpiecznym rozwiązaniem jest ponadto zdecydowanie się na kolor grafitowy, który jest wyjątkowo uniwersalny.


Otoczenie budynku kontra elewacja


Liczy się także to, w jakim sąsiedztwie ulokowany jest budynek. Kolor elewacji powinien pasować do okolicznych domów. Nie musi być jednak identyczny. Zwracamy także uwagę na to, czy dom jest otoczony roślinnością.


Nobiles Nobilit – farba do zadań specjalnych


Znakomitym produktem do wykonania tego zadania będzie z pewnością farba emulsyjna Nobiles Nobilit. Posiada oba bowiem wiele wersji kolorystycznych. Ci, którzy się na nią zdecydują, mogą wybierać wśród nasyconego: zielonego, kremowego, piaskowego, rudego, czarnego, beżowego, żółtego, brzoskwiniowego, jak i brązowego ciemnego.


Ponadto jest to produkt przeznaczony do malowania dekoracyjnego. Nadaje się do powierzchni cementowych, betonowych, cementowo-wapiennych. Duże znaczenie mają także jego inne właściwości, m.in. odporność na działanie wody, dobra przyczepność, a także wytrzymałość na mycie wodą z dodatkiem środka myjącego, szorowanie. Farba zapewnia dobre krycie, a do tego charakteryzuje ją wysoka przepuszczalność pary wodnej zapewniająca "oddychanie" ścian.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy