Komenda Główna Policji informuje o zmianie numerów telefonów do komend

Zdjęcia i foto: Komenda Główna Policji informuje o zmianie numerów telefonów do komend  Komunikaty sochaczew

Komenda Główna Policji informuje, iż od 24 lutego zmieniają się numery kontaktowe do komend w całym kraju. Dla jednostek lokalnych w tym i sochaczewskiej będzie obowiązywał 6-cio miesięczny okres przejściowy. 


Jak informuje podkomisarz Antoni Raczkowski z KGP od 24 lutego zmieniają się numery kierunkowe do poszczególnych komend policji w całym kraju. Dotychczasowo stosowane numery kierunkowe zastąpi wyróżnik MSWiA 47. Do tej pory numeracja poszczególnych komend odzwierciedlała podział województw na 49 stref. Obecnie ten zapis ma być uogólniony dla wszystkich jednostek resortowych w całym kraju. Do wyróżnika będzie konieczność dodania wskaźnika obszarów, który dla naszego powiatu będzie numerem 70. 


W chwili obecnej, aby połączyć się z z ogólnym numerem resortowym należy wybrać kierunkowy, numer strefy oraz 123 24. Od 24 lutego będzie to numer 47 70 123 24 jeśli chodzi o miejscowości podwarszawskie. 


Ujednolicenie numerów ma na celu kompleksową zmianę sposobu wybierania oraz kierowania połączeń wewnątrz resortu, która ma jak mówi podkomisarz Antoni Raczkowski "krytyczne" znaczenie dla obywateli oraz samych funkcjonariuszy. 


Źródło PAP.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy