Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie - relacja z otwarcia

/ 11 komentarzy / 25 zdjęć
Zdjęcia i foto: Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie - relacja z otwarcia  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew
+20

Otwarcie nowego budynku Komendy Powiatowej Policji to wielkie wydarzenie nie tylko dla samych funkcjonariuszy ale i wszystkich mieszkańców. Przygotowania do tej wyjątkowej chwili trwały kilka dni. Sama uroczystość była także sposobnością do wręczenia odznaczeń.


Popołudniem 26 lipca dźwięki Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego zainaugurowały rozpoczęcie dwóch ważnych wydarzeń. Święto Policji oraz otwarcie nowej komendy. Uroczysty ceremoniał policyjny zapoczątkował złożony Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosławowi Zielińskiemu, meldunek. 


Na uroczystości nie zabrakło przedstawicieli miasta Sochaczew, Starostwa Powiatowego w Sochaczewie oraz wójtów gmin a także urzędników państwowych. Nie zabrakło sztandaru Harcerstwa z komendantem Krzysztofem Wasilewskim.


- Na tą datę czekaliśmy dwanaście lat. (...)Bardzo dziękuję samorządom za jednomyślność we wsparciu i potrzebie wybudowania nowej komendy. Nowy obiekt naszej komendy to jeden z najnowocześniejszych budynków w kraju. Dostosowany do realizacji najcięższych spraw, czynności policyjnych. To również budynek, który pozwala nam zbliżyć się do mieszkańców, między innymi poprzez infrastrukturę. Pozwoli nam organizować spotkania, szkolenia, debaty. 


Dziś w stulecie powołania Policji Państwowej mamy w Sochaczewie jeszcze jedno symboliczne wydarzenie. Po osiemdziesięciu latach sochaczewska policja powraca na ulicę 1 Maja. W latach 1919-39 mieściła się tu siedziba Komendy Powiatowej Policji Państwowej. Wracamy na ulicę gdzie byli nasi poprzednicy, do których tradycji i etosu nawiązuje obecne pokolenie funkcjonariuszy. (...) W tym dniu chciałbym bardzo  podziękować wszystkim funkcjonariuszom za waszą ofiarną służbę. Za zaangażowanie i trud. Wiem, jak wielokrotnie weryfikujecie swoje plany osobiste, wiem, że zawsze można na Was liczyć. (...) - mówił podczas uroczystości Komendant Michał Safjański. 


Wydarzenie przyciągnęło wielu mieszkańców miasta. Podczas pikniku organizowanego na terenie nowej Komendy można było zapoznać się z pomieszczeniami budynku oraz z działaniem jednostek, które prezentowały swoją działalność, między innymi Wojsko, Muzeum Dom Urodzenia Fryderyka Chopina, Policja oraz gość wyjątkowy Łukasz Kuciński, który przygotował specjalny komiks, który już niebawem trafi do mieszkańców. Należy także wspomnieć o mł. asp. Agnieszce Dzik, która jako Rzecznik Prasowy KPP Sochaczew, nawet w tak wyjątkowym dniu dla policji sprawowała swoją funkcję a efekty pracy z pewnością niebawem będą widoczne na stronie komendy. 
 4
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (11)

robroyrobroy
+2
spokojnej służby życzę,a drogówka niech nie wyłazi z pokojów,niech odpoczywa-no chyba że wypadek (2019-07-26 20:23)
first-onefirst-one
0
Fatalna jakość słowa pisanego w redakcji. Żeby nawet nie znać tak podstawowych zasad interpunkcji, że przed "ale" stawiamy przecinki. Reszty nie chce mi się wymieniać. (2019-07-27 09:14)
robroyrobroy
+1
@first-one,jeszcze trochę i wakacje się skończą,zasiądziesz za katedrą i będziesz kreślił czeronym długopisem błędy,na jakiego grzyba teraz się męczysz? odpoczywaj.,odzcytaj swoje pierwsze zdani,polonisto-FATALNA JAKOŚĆ SŁOWA PISANEGO W REDAKCJI-a ty kufa wyzywasz od braku przecinka (2019-07-28 17:52)
linulinu
+1
...a kapelan machał rózdżka z cudowną wodą ? (2019-07-28 19:47)
robroyrobroy
+1
@linu i KIA zmieniły się w Porshe (2019-07-28 19:53)
maqrtamaqrta
+1
A to działa w ogóle? Przejeżdżając wczoraj nikogo tam nie widziałam. Takie otwarcie niedziałającego obiektu czy się mylę? (2019-07-28 20:42)
linulinu
0
@robroy, toć to prawdziwny cud... (2019-07-29 07:28)
robroyrobroy
+1
@maqrta-jak jest powyzej 20 st. C.,obiekt jest zamknięty,nie ma klimy-tak im dokopali (2019-07-29 08:02)
maqrtamaqrta
-1
A na Warszawskiej jest klima czy wolne od pracy mają? (2019-07-29 10:03)
KStkuKStku
+1
Kochani internauci piszący na „es” troszkę przykro się czyta niektóre wpisy. Zamiast zająć się treścią – tematem artykułu czy jak ktoś woli wątku to takie skrobanie aby skrobnąć i zwrócić uwagę „"ja tu jestem, ej widzicie jestem, jestem!” np. „…nie znać tak podstawowych zasad interpunkcji,…”, „a kapelan machał różdżką z cudowną wodą”, „toć to prawdziwny cud...”. Dlaczego nikt nie zada pytania np. o „wytrzeźwi alkę” (izbę wytrzeźwień), czy ona jest przewidziana na terenie obiektu nowej KP ? Z tego co mi wiadomo dziś ochlapusów (ciągle tych samych) wozi Policja do sochaczewskiego psychiatrycznego oddziału szpitalnego, a jak sama nazwa wskazuje nie jest on IZBĄ WYTRZEŹWIEŃ, a powinien zajmować się osobami z zaburzeniami psychiatrycznymi?! Czy ktoś wie jak jest stawka dzienna „leczenia” takiego pijusa. odtrucie itp. itd.? Ze 3 lata temu słyszałam, ze coś ok.. 2000 zl netto dziennie, czy to prawda? Te pijaczki wiedzą gdzie trafią, wiedzą jakie prawa mają, mało wiedzą jakie leczenie im się należy i co 3 – 4 dni wracają, a my na nich płacimy nasze podatki, przez nich może być także zadłużany oddział psychiatryczny.

Czy kogoś z Was to zainteresowało w ogóle ? Mnie interesuje gdzie trafiają podatki które muszę ! płacić czy chcę czy nie chcę, dlatego chciałabym by władze – osoby na urzędniczych stanowiskach samorządowych nie myślały tylko o swoich13-kach, nagrodach, premiach, ale o naszym wspólnym dobru – o finansach miasta , gminy i powiatu ! Szpital podobnie jak KP to nasze wspolne dobro i powinien być wspólną troską.

Paniom i Panom Policjantom życzę jak to tylko możliwe spokojnej służby na każdym szczeblu, szacunku do ludzi i od ludzi! Jesteście Państwo niezbędni, obyście jeszcze rzeczywiście kryminalistów łapali nie tylko babunie i dziadziusia 5 m od przejścia !

Miłego dnia

  (2019-07-30 10:02)
robroyrobroy
0
@KStku,często zapadasz na niemoc alkoholową i nie kumasz-tzw. Izby wtrzeźwień już dawno nie istnieją,pijanemu trzeba udzielić pomocy medycznej OIOM, a nie pod prysznic i na drewnianą pryczę,-przypisy-UE 287237/19378/łamane przez MON (tęsknisz za Kolską?) (2019-07-30 15:30)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy