Komenda Powiatowa PSP w Sochaczewie do rozbudowy – umowa podpisana

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: Komenda Powiatowa PSP w Sochaczewie do rozbudowy – umowa podpisana  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Już w przyszłym roku Komenda Powiatowa Straży Pożarnej ma zmienić swoje oblicze. 5 września podpisano umowę na wykonanie rozbudowy budynku.


Ważne wydarzenie dla sochaczewskiej straży odbyło się 5 września. W siedzibie Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Sochaczewie podpisano umowę na modernizację budynku straży w naszym mieście. Dla strażaków to duże wydarzenie, zdecydowanie poprawią się warunki codziennej pracy. 


Umowa na rozbudowę straży pożarnej została podpisana pomiędzy Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, którą reprezentował szef nadbryg. Bogdan Łasica, a Krystianem Nowickim, współwłaścicielem firmy Soch-Bud, która wygrała przetarg na wykonanie tej inwestycji. 


Prace jakie zostaną wykonane to wykonanie użytkowego poddasza, dobudowa piętra po prawej stronie budynku od wejścia części biurowej, co powoli na wykonanie pomieszczeń socjalnych dla pracowników, budowę szatni czy pomieszczenia konserwacji sprzętu. Ważnym elementem, który pojawi się w projekcie jest wieża z masztem.  Przebudowie ulegnie także plac przed samą komendą. 


To nie wszystkie zmiany jakie zajdą w budynku przy ulicy Staszica - Inwestycja polega na wykonaniu nowej konstrukcji dachu nad częścią garażową i nadbudowie kondygnacji nad częścią administracyjną wraz z wieżą na potrzeby infrastruktury łączności radiowej, termomodernizacji budynku oraz montażu ogniw fotowoltaicznych. W ten sposób powstanie miejsce na potrzeby socjalne dla obsady Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie (szatnie, pomieszczenia konserwacji sprzętu, itp.) - podaje pełny opis sochaczewska Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie.


Koszt rozbudowy to 2.077.000 zł. Środki na ten cel przekazały NFOŚiGW (652 tys. zł), wojewoda mazowiecki (400 tys. zł), Komenda Główna PSP 9400 tys. zł), Komenda Wojewódzka (346 tys. zł) a także samorząd miasta Sochaczew oraz powiatu sochaczewskiego (po 200 tys. zł).  


Prace nad przebudową maja potrwać do końca czerwca 2020 roku.


Zdjęcie - st.kpt. Tomasz Fijołek KPPSP Sochaczew. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

pierwsza_krewpierwsza_krew
0
Odnoszę wrażenie, że w tym kraju nie ma innych firm budowlanych niż firma Pana Krystiana. (2019-09-06 07:51)
NovJanNovJan
0
Nie, jest jeszcze PRIMA, sa dwie firmy (2019-09-06 09:04)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy