Kompletnie pijani rodzice z szóstką dzieci

/ 19 komentarzy
Zdjęcia i foto: Kompletnie pijani rodzice z szóstką dzieci Narkotyki, alkohol sochaczew

Policjanci otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta nietrzeźwi rodzice zajmują się małoletnimi dziećmi. Na miejscu policjanci potwierdzili tą informację.  Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości małżeństwa, które wykazało że kobieta ma ponad 4, a jej mąż ponad 3 promile alkoholu.

 

Przed sądem rodzinnym odpowie małżeństwo z Sochaczewa, które znajdowało się pod wpływem alkoholu i miało pod opieką czwórkę z szóstki swoich małoletnich dzieci. W trakcie interwencji, 35-letnia matka miała ponad 4, a 45-letni ojciec ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta nietrzeźwi rodzice zajmują się małoletnimi dziećmi. Na miejscu policjanci potwierdzili tą informację.  Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości małżeństwa, które wykazało że kobieta ma ponad 4, a jej mąż ponad 3 promile alkoholu. W związku z tym, że nie mogli sprawować właściwej opieki nad dziećmi, zostały one przekazane pod opiekę trzeźwej osoby.

Materiały zostały natychmiast przesłane do sądu rodzinnego. Niestety, sytuacja na drugi dzień powtórzyła się. Tym razem, pod opieką pijanych rodziców znalazła się szóstka dzieci w wieku od 8 miesięcy do 17 lat. Rodzeństwo zostało umieszczone w placówce opiekuńczej. O kolejnej sytuacji, gdy  nieodpowiedzialni rodzice zajmują się dziećmi  powiadomiono sąd rejonowy, który będzie podejmował dalsze decyzje w tej sprawie.

 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (19)

dragon36dragon36
+4
500+ już działa . (2016-04-11 10:47)
SzczawiuSzczawiu
+3
Działa działa to prawda może akurat nie w tym przypadku, ale wiele matek chcących adoptować dziecko ma teraz utrudnioną sprawę ze względu na fakt zgłaszania się po swoje dzieci, tych które je wcześniej zostawiły. Wszystko dla 500zł.
Szkoda dzieci, bo to dla nich największe przeżycia są. Rodzice dzień w dzień pijani, ale jednak rodzice i rozłąka, zabieranie, placówki opiekuńcze itd. to na pewno koszmarne sprawy dla dzieciaków.

PS. przy okazji, bo bym nie przeżył gdybym nie poprawił :)
"potwierdzili TĘ informację" (2016-04-11 11:09)
DoreqDoreq
+2
przerażające.
a autor niech się przyłoży następnym razem bo na cztery akapity - trzy podają tę samą informację (2016-04-11 14:08)
krkr
-4
No tak Zwolennicy aborcji Szaleją.
Tęga Głowina dragon36&Szczawiu
Tak się zastanawiam szczególnie w waszym przypadku Ile w was samych wartości....
Bo Mierząc miarą tego forum to oprócz własnych wypocin sfrustrowanych poprzez własne dzieciństwo nie wiele można od was czegokolwiek się dowiedzieć.
Wam przydałby sie program który oswobodziłby was Program 500-.Czyli taki program który tak długo wam będzie potrącał 500zł aż zrozumiecie jakie głupie podejście macie do -celu- (2016-04-11 16:12)
robroyrobroy
0
@Szczawiu -do domów dziecka zgłaszają się rodzice aby oddać im z powrotem swoje dzieci które są tam umieszczone,rekord który ja słyszałem w TV to 6 (sześcioro),3000 zł ! ale jest jeszcze sąd,może dać albo nie
@Doreq-nie zwracaj na takie niuanse uwagi ,studenci Zaocznej Wyższej szkoły Zbiorowego Żywienia i Obsiewania Trawników,dorabiają sobie na ten kieliszek chleba pisaniem artykułów w necie (2016-04-11 16:14)
KIJSKIJS
0
To że się zgłaszają to się nie dziwię bo jest okazja wyrwać pare groszy ale chyba nie zdają sobie sprawy (bo może pijani) że jeśli dzieci zostały odebrane z powodu patologii to nie zostaną zwrócone ze względu na 500 +. (2016-04-11 20:29)
DoreqDoreq
0
znajoma uczy w szkole w Grodzisku Mazowieckim. Od marca pojawiło się kilkoro dzieci, które były w rodzinach zastępczych, a które rodzice wzięli z powrotem do siebie, że już są w stanie się nimi opiekować. To nie jest tak, że każde dziecko zostaje bezwarunkowo odebrane i ciężko jest je odzyskać. Jeśli nie było patologii a np. zła sytuacja finansowa lub rodzice sami wnioskowali o rodzinę zastępczą, to wydaje mi się, że stosunkowo łatwo jest rodzicom odzyskać dziecko. Może się wypowie ktoś z MOPS-u lub podobnej instytucji? Chętnie uzupełnię wiedzę.
(2016-04-12 14:10)
wbienkowbienko
+1
@dragon36, @Szczawiu
No to Wam się dostało - Wy "Zwolennicy aborcji" jedni jego mać :) :) :)
Jak to się mówi @kr Was zmasakrował, a że bez sensu - jakie to ma znaczenie.... (2016-04-12 14:13)
wbienkowbienko
0
Tak, a'propos 500+

Kiedyś przyjdzie ten moment, że pojawią się ci "źli" i powiedzą: ''Sorki, kasa pusta - koniec 500+ oraz innych '+', '-', '*', '^'". Nie będzie na szkoły, emerytury, pomoc społeczną i służbę zdrowia, bo wszystko będzie rozdane a w budżecie czarna, ziejąca dziura. W końcu nie siedzimy ani na ropie, ani na gazie, rudach żelaza czy innych bogactwach naturalnych, abyśmy mogli czuć się zabezpieczeni socjalnie (no może trochę miedzi, oooo i geotermia - nowa podziemna polska Klondike).
Więc taki moment niechybnie nastąpi. Pesymiści twierdzą, że za rok budżet się nie domknie. Ja jestem optymistą i twierdzę, że za dwa. Albo zostaną narzucone podatki od wszystkiego, albo..... I ma tym szczeblu nie pomogą specjaliści od rolowania dziury budżetowej, bo dziura będzie większa niż największa rolka. ;)
Kiełbasa wyborcza kosztuje.

Tyle ja, Kasandra Domorosła.
(2016-04-12 14:44)
DoreqDoreq
0
@wbienko bardzo rozsądnie napisane. Jestem podobnego zdania, szkoda że społeczeństwo jest tępe i poleciało na taką kiełbasę...
a najlepsze jest to, że pomimo tego, że Sochaczew jest bastionem PIS-u to nie mogę znaleźć nikogo kto na nich głosował. Albo się nie przyznają tchórze. Aż tak się wstydzą wyboru... nie pierwszy raz zresztą. (2016-04-12 16:54)
SzczawiuSzczawiu
0
wbienko, :))))))) zwolennicy aborcji, tępe głowiny i bez żadnych wartości ;)
dlatego nawet nie komentowałem bo niby co tu komentować :) (2016-04-12 20:18)
krkr
0
A po Co Komentować,skoro łatwiej insynuować
Proroków nie brakuje na tym forum.
Szczęść Bożę Aniołki ,Słodkich Snów śpijcie dobrze i śnijcie na jawie
(2016-04-12 21:19)
wbienkowbienko
+1
I racja @Szczawiu.
Potwierdzenie powyżej :)
(2016-04-12 21:43)
KIJSKIJS
0
Becikowe też było skazne na porażkę przez "wszystko wiedzących" a jakoś ma się dobrze po dzień dzisiejszy i nikt już nie pamięta że to była rewolucja... (2016-04-12 21:55)
KIJSKIJS
0
A jeśli dzieci zostały odebrane z powodu złej sytuacji finansowej to uważam że 500 plus jest programem bardzo dobrym dla takich rodzin. Bo gdzie jest dziecku lepiej niż we własnym domu. W domach dziecka bywają dopiero patologie. (2016-04-12 21:57)
wbienkowbienko
0
@KIJS
"500+" jako program socjalny stosowany rozsądnie - tak.
Nie - dla kiełbasy wyborczej "500+", która i tak będzie źródłem deficytu, bo nie ma długoterminowego sposobu finansowania tego programu. Można zadłużyć kraj licząc, że beneficjenci "500+" kiedyś swoją pracą zasypią tę dziurę, ale takie myślenie można skomentować jednym: "Panie Maksiu... Abstrahuje pan od układu odniesienia". Oni będą musieli utrzymać rosnącą liczbę emerytów.
Przepadły całkiem dobre pomysły KUKIZ'15 i PSL wzmacniające sens socjalny i proponujący lepszy sposób finansowania tego programu. Bo "dobra zmiana" słucha się sama. Bo dobry wuj może być tylko jeden :) (2016-04-12 23:01)
Daniel5Daniel5
+1
Pisałem to już kiedyś, ale napiszę jeszcze raz;
500+ jest to ukłon do wszystkich którzy traktują państwo jako opiekunkę. Pomagać trzeba ludziom potrzebującym pomocy; chorym, starym , dzieciom i właśnie. Dzieciom należy i trzeba pomagać i to wszystkim, ale nie rodzicom.
A dzieciom pomagać można tak:
- darmowe podręczniki, dwa komplety jeden w domu drugi w szkole, żeby nie nosiły na plecach.
- jedno zmianowy tryb nauki; od 8.00-ej
- 3 darmowe pełnowartościowe posiłki (nie takie jak w DPS-e w Młodzieszynie z zupek w proszku)
- opieka(profilaktyka) medyczna i stomatologiczna w szkołach.
- itd.
A tak bardzo duża część tych pieniędzy zostanie zmarnowana.
(2016-04-12 23:07)
SzczawiuSzczawiu
+1
W Polsce nie odbierało i nie odbiera się dzieci tylko i wyłącznie ze względu na kłopoty finansowe rodziców. To wszystko nie jest takie proste. Nie bazujcie na doniesieniach medialnych, które niestety upadły już tak nisko, że szukają czytelnika jedynie przez sensacje pisząc o takich absurdach dodając rzecz jasna o braku pomocy ze strony Pomocy Socjalnej. Zauważcie, że jak się tylko coś stanie to pierwsze pytania jakie się pojawiają to „gdzie była opieka socjalna”? Nie ma takich dzieci, które zabiera się, bo rodzice za mało lub wcale zarabiają. Żeby umieścić takie dziecko w placówce opiekuńczej trzeba dużo więcej negatywnych czynników wpływających na rozwój dziecka niż tylko bieda. O tychże niestety redaktor nie powie i nie napisze.
Co do programu 500+ i becikowego to trochę racji masz KIJS, że tez było larum, ale nie oszukujmy się becikowe kosztuje i kosztowało znacznie mniej niż 500+, który krótko mówiąc jest po prostu niedopracowany i niesprawiedliwy, bo jest kiełbasą wyborczą jak wspomniał wbienko, na która ludzie dali się złapać mając przy okazji już rządów PO/PSL. Mając jedno dziecko nie dostanę nic na jego wychowanie a jakiś menel, który narobił dzieci powiedzmy 4 a to jak wiadomo w rodzinach tzw. menelskich 4 dzieci to wcale nie spora armia, dostanie 1500zł miesięcznie. Co zrobi z tymi pieniędzmi można się jedynie domyślać. Matka samotnie wychowująca jedno dziecko, zarabiająca np. 1000zł na rękę nie dostanie wsparcia od rządu. Rodzina mająca więcej niż jedno dziecko zarabiająca krocie też od rządu dostanie pieniądze. Czy to jest sprawiedliwe? Czy nie lepiej było po prostu zrobić ulgi podatkowe, odliczenia itp., itd.? Albo tak jak powyżej pisze Daniel5? Pewnie lepiej i bardziej sprawiedliwie tylko, że tego nikt by nie odczuł i nie zauważył a tak dostaje po prostu 500 zł i widzi, że jemu rząd daje pieniądze. Wspiera go. To dobry rząd zatem. Tego, że by dać te 500zł trzeba zabrać 700zł tego już nie zauważa. Wystarczy delikatna podwyżka paliwa i wszystko idzie w górę. Wszystko drożeje. Tego jednak też się nie zauważy i nikt nie zaprotestuje.
Czy rodzina, która dostanie 1500zł miesięcznie pójdzie do pracy czy bardziej jej się opłaca dołożyć do tego zasiłek i żyć na koszt innych podatników?
Teraz dzięki temu programowi nie jeden pijaczyna będzie z MOPSu odbierał więcej pieniędzy miesięcznie niż zarabia człowiek w tymże MOPSie pracujący. To jest jakiś żart a nie program pomocowy.
Być może 500+ tez będzie miał się dobrze, za to jednak będą kuleć inne rzeczy, ale takie które nikogo obchodzić nie będą. (2016-04-13 11:30)
robroyrobroy
0
dobre serce ma (2016-04-14 10:26)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy