Kompletnie pijany kierowca wjechał w rogatki kolejowe

Zdjęcia i foto: Kompletnie pijany kierowca wjechał w rogatki kolejowe Wypadki sochaczew

Kompletnie pijany kierowca uderzył toyotą Rav 4 w rogatki przy przejeździe kolejowym. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 2,5 promila. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze. Policja apeluje o zachowanie rozsądku na drodze.

 

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego z udziałem pijanego kierowcy doszło w miejscowości Teresin Gaj. W ubiegłą niedzielę, tuż przed południem, 39 – letni mieszkaniec województwa lubelskiego kierujący pojazdem marki Toyota Rav 4 uderzył w rogatki kolejowe.

Wezwani na miejsce policjanci od razu wyczuli, że mężczyzna nie powinien siadać za kierownicę SUVa. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że sprawca zdarzenia drogowego miał 2,5 promila. Pijanego 39 – latka zatrzymano.

Gdy wytrzeźwiał, policjanci przedstawili mu zarzut, który dotyczył kierowania w stanie nietrzeźwości przez co uszkodził rogatki. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze - dostał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez 4 lata, musi wpłacić kilkutysięczne świadczenie pieniężne przez wskazany przez sąd cel, zapłaci również grzywnę oraz pokryje koszty sądowe.

Kwestia finansowa nie jest tu jednak najważniejsza. Pijany kierowca stanowi realne zagrożenie dla zdrowia i życia innych uczestników ruchu. Jego zaburzona psychomotoryka nie pozwoli na szybką reakcję na drodze. Zniszczone przez 39 – latka rogatki poprawiały bezpieczeństwo na przejeździe kolejowym. Wszyscy kierowcy muszą liczyć się poważnymi konsekwencjami, gdy zdecydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Grozi im wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami, a nawet pozbawienie wolności. Policjanci przypominają, że nie ma żadnej taryfy ulgowej.

Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole drogowe, zwłaszcza w okresie świąt.


foto OSP Niepokalanów

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy