Komunikacja miejska Sochaczew - apel mieszkańców o przywrócenie linii

/ 16 komentarzy
Zdjęcia i foto: Komunikacja miejska Sochaczew - apel mieszkańców o przywrócenie linii Komunikacja publiczna sochaczew

Ponad 160 osób podpisało petycję do burmistrza miasta o przywrócenie linii autobusowej. Mieszkańcy zwracają uwagę na brak niektórych połączeń, które w rezultacie wykluczają komunikacyjnie obszary ich zamieszkania. 


Sprawa połączeń autobusowych o które głównie apelują mieszkańcy dotyczy ulicy Korczaka. O sprawie mówił podczas sesji rady miasta radny Janusz Bąbała - Mam przed sobą petycję do burmistrza miasta Sochaczew. Podpisana jest przez mieszkańców ulicy Korczaka oraz osób mieszkających w ciągu linii autobusowej numer 5. Petycja została podpisana przez 167 mieszkańców i dotyczy kursowania autobusów i spraw związanych z komunikacją miejską i zawieszenia linii numer 5. Po rozmowie z dyrektorem ZKM panem Sieczkowskim dowiedziałem się, że linia numer 5 nie zostanie przywrócona a jej zadania ma przejąć inna linia ale dopiero po 1 września tego roku. 

Wynika z tych informacji, że Zakład Komunikacji Miejskiej boryka się ogromnymi problemami finansowymi. Potwierdza to fakt zwolnienia trzech kierowców, a trzech kolejnych jest w okresie wypowiedzenia stosunku pracy. Wydaje się, że może się to wiązać z zawieszeniem kursów w wielu kierunkach. Jak zatem rozumieć posunięcia burmistrza jako osoby bezpośrednio odpowiedzialnej za komunikację miejską. 

Wiemy, że komunikacja w żadnym mieście nie jest dochodowa ale robi się wszytko, aby spełnić oczekiwania i spełnić komunikację do potrzeb mieszkańców. Podobna sytuacja dotyczy Malesina. Pytanie kiedy będzie można spodziewać się zajęcia się tym tematem.

Burmistrz odpowiedział, iż decyzję o ograniczaniu kursów podejmowano ze względu na panująca pandemię - Niektóre samorządy zawieszały całkowicie pracę komunikacji. (...) Pan dyrektor podjął, moim zdaniem, decyzje racjonalne, które ograniczały kursowanie autobusów. Nie wykluczały części miasta z obsługi komunikacyjnej. Jestem przekonany, że niepotwierdzone są informacje, że komunikacja ZKM kończy pracę o 20.00.

Do dyskusji włączyła się radna Selena Majcher - Przykładem zainteresowania może być linia numer 6, gdzie po interwencji pracowników dyrektor ZKM wydłużył kursowanie linii. Cały czas ta komunikacja pomiędzy panem dyrektorem a potrzebami jakie pojawiają się na terenie miasta jest. 


Jest zatem szansa na brak wykluczenia komunikacyjnego mieszkańców z uwzględnionego w dyskusji regionu miasta. 

 

Czy warto przyjrzeć się rozkładom jazdy jakie obowiązują dla poszczególnych linii? Warto spojrzeć na godziny odjazdu linii nr 3 z ulicy Łuszczewskich w kierunku Chodakowa, której godziny są następujące 5:03 6:19 7:29 8:27 9:35 14:26 17:06 19:52 21:03, bądź inny przykład: linia numer 6 - 4:12Z 5:21 7:20 8:52 17:43 19:12Z 20:22.                                                                                                                                            

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (16)

pawel-duplickipawel-duplicki
+1
Hej.
Ograniczenie w przemieszczaniu się ,nie dotyczyło zamykanie wybranych linii lecz iliść
osób mogących przebywać w autobusie.
Nie właściwa interpelacja zakazu. To jest tak jak byś chciał schudnąć lecz nie możesz to amputacja kończymy jest sposobem na spadek wagi?
16 lat odkąd pracuję zakład poparł w ruinę do której przyczyniła się władza ludowa była i obecna. Za czasów byłej komuny na rogarkach miast były posterunki wojskowe legitymując obywateli. Obecna komuna nie wprowadziła stanu wyjątkowego z wojskiem na czele ,po powiecie można było chyba przemieszczać się? (2020-06-18 20:17)
pawel-duplickipawel-duplicki
+2
https://www.sochaczew.pl/AppData/tinymcegallery/Zaz%20B%20129.20.pdf

Hej jeśli ktoś chętny na stanowisko dyrektora ZKM to zapraszam do udziału w konkursie a czasu jest nie wiele. Chętnych dędzie brakowało,gdyż tu nic nie ma, to musi upaść,zakład jest zniszczony zaniedbany przez gospodarzy w wąskim i szerokim znaczeniu. Osobiście problemy zgłaszałem na spotkaniach z burmistrzami, w trosce o niedaleką wspólną przyszłość naszego zakładu. Odzew był żaden. ZKM amputował sobie linię 9 Kąty bardzo dobrą linię dochodową, dla dzieci szkolnych, młodzieży, do pracy. Kolejną linię 4 ulica Łąkowa i cmentarz komunalny Wypalenisko, cmentarz Kozłów. Osoby starsze nie mogą odwiedzić grobów bliskich jak w linii 4. Trzecią kolejną zaoraną linią jest 5. Linia 5 była jedną z trzech najbardziej obłożonych linii w każdym przedziale godzinowym. Oszczędności po raz kolejny dotykają mętnego dna. Wszystko kosztem nas pracowników i mieszkańców dla których ten zakład powołany by spełniał potrzeby mieszkańców Sochaczewa. Moim zdaniem niedopuszczalne jest, aby taki zakład jak ZKM funkcjonował dalej w takim stanie zaniedbania technicznego bez nadzoru nad dotacją . Wszyscy z władzy widzą co się dzieje, lecz nikt nie bierze tego na poważnie. Remonty kratownic, Solaris-a, dwóch małych Jelcz-u przekroczyły wartość rynkową pojazdów kompletnie odbudowanych. Teraz przedstawiają wartość z masy pojazdu w dowodzie rejestracyjnym. Jeśli ktoś z władzy twierdzi że jest inaczej proszę przeszukać korespondencję, tam wszystko jest wyszczególnione. ,,umarł król niech żyje król” ma sprawę rozwiązaną, albo znajdą się zł. na ratowanie zakładu albo dnia następnego powołanianowego króla on ogłosi upadłość. 16 lat zaniedbań na naszych oczach się spełni. (2020-06-18 23:44)
robbo2krobbo2k
+3
W miescie panuje kult dupowozów co potwierdzaja zastawione parkingi urzedasów w UM oraz powiatu. Po drugie organizacja komunikacji publicznej oparta jest na rozwiazania rodem z PRL Kuriozalne jest iz 90% linii jezdzi do Energomontazu a poniewaz kazda z innego miejsca to efekt jest taki iz mamy tam linie co 5 minut i co 2 godziny.

5 lat temu złzylem propozycję zmian..... i beton jak byl tak jest https://e-sochaczew.pl/n/zmiany-w-komunikacji/48168 (2020-06-19 06:46)
linulinu
+4
Nie chcę być złym prorokiem, ale uważam ze powałnie na to stanowisko, bedzie powołaniem partyjnym lub koleżeńskim. Przez lata był miernota i przyjdzie kolejny miernota.Wążne żeby BMW- BIERNY, MIERNY, WIERNY ! (2020-06-19 08:18)
robbo2krobbo2k
+4
Nie dziwota skoro nowego dyrektora wybierze UM który odpowiada za obecna degrengolade ZKM. (2020-06-19 08:38)
artur-bartur-b
+1
Proszę zobaczyć jak wygląda rozkład w sobotę i niedzielę, wszystkie autobusy jadą z Chodakowa po godz 6.00, podczas gdy ludzie nie mogą dojechać do centrum na godz.6.00. do pracy. Kolejna sprawa to odjazd autobusów z pod dworca PKP, np. 5 min przed przyjazdem pociągu lub w chwili wjazdu pociągu na stację, oczywiście wszystko zgodnie z rozkladem. Jak zatem ZKM ma być rentowne skoro przy takim rozkładzie wszyscy przesiadają się na rowery i samochody. (2020-06-19 16:29)
reptilianreptilian
+1
Kiedy ZKM zrozumie że likwidowanie linii/połączeń to nie jest dobry sposób? Działają nielogicznie. Jak gdzieś jadę autobusem to chciałabym też móc wrócić. A jak widzę w rozkładzie że nie ma szans albo że mam jakieś dwa kursy do wyboru to nie jadę. Ja bym se nawet do biedry dwa przystanki podjechała ale jak mam czekać godzinę, pół, czy nawet 15minut to mnie nie urządza. Nie da się też tak dopasować tych marnych kilku kursów żeby temu pasowało do szkoły, temu do pracy a innemu na pociąg. Częściej! I tyle. (2020-06-20 22:59)
RouterRouter
+2
Podobno Sieczkowski odchodzi z ZKM ,ale czy nie zostanie dalej? jako emeryt może pełnic nadal dotychcasową funkcję ,czy to sprawiedliwe ?,wszak wiadomo w mieście jak jest i co może byc to by i to nie dziwiło. (2020-06-21 12:39)
andrzej49andrzej49
+1
Opracowanie optymalnego rozkładu jazdy jest sztuką, a w ZKM brakuje takich artystów. (2020-06-22 08:22)
andrzej49andrzej49
+1
Opracowanie optymalnego rozkładu jazdy jest sztuką, a w ZKM brakuje takich artystów. (2020-06-22 08:23)
semenedarsemenedar
-1
Paweł-duplicki może pochwal się ile kosztowała zakład naprawa uszkodzonej przez Ciebie automatycznej skrzyni biegów w solarisie który masz na stanie bo wyrzucałeś na luz podczas jazdy. Wielki przewodniczący związku zakładowego frajerów i nieudaczników. (2020-06-27 22:32)
4pablo4pablo
0
Dlaczego nie ma linni autobusowej z Boryszewa Zatorza, tam też dużo osób mieszka. Dlaczego nie ma stałej linni jeżdżącej ulicą Olimpijską, ludzie mieliby łatwiejszy dojazd do pracy w magazynach czy nawet do centrum handlowego. (2020-06-28 11:50)
p-pp-p
0
A już myślałem że Sieczkowski jest nieśmiertelny...Ile to razy się z nim użerałem, aby wytłumaczyć mu że to on powinienem się podporządkować pod PKP a nie odwrotnie. Nie docieralo do niego,że nie może być sytuacji, w której autobus odjeżdża kilka minut przed przyjazdem pociągu. Kiedyś dawno temu pojawił się człowiek, który rozwozil ludzi na trasie pkp- chodakow po przyjeździe pociągu. Był po każdym pociągu i o połowę tańszy. Busik pękal w szwach, nie było w nim zadnych luksusów, a mimo to ludzie byli bardzo zadowoleni. Dlaczego? Bo w ciągu 15 minut od wyjścia z pociągu byli w domu. Niestety, Sieczkowski go szybko zniszczył... Zabawne są te elektroniczne wyświetlacze, na których można przeczytać, że najbliższy autobus odjedzie za 2 godziny... Mieszkając np. w Trojanowie i mając czekać juz tylko 15 czy 20 minut, lepiej uderzyć z buta. 40 minut spaceru i jest się w domu. Bezsensowne są te kursy do Brochowa, gdy na terenie miasta nie można sensownie zorganizować komunikacji. Szczerze mówiąc nie żałuję kierowców, bo to oni powinni naciskać na sensowne zmiany w rozkładzie. Tymczasem z zadowolona miną i pustym autobusem odjezdzali widząc wjeżdzajacy w perony pociąg. Mieli to gdzieś, bo ich przecież obowiązywał zatwierdzony przez głupola rozkład i nic poza tym. Po uj mi piękne autobusy, wyświetlacze, itd, skoro rozkład jest do dupy! Wolę jechać w odkrytej przyczepie, byleby dojechać tam gdzie chcę i na godzinę, na którą chce. Komunikacja miejska powinna być przede wszystkim skomunikowana z PKP. Do urzędu bowiem czy na zakupy mozna przyjechać sobie pół godziny wcześniej czy później- to nie ma znaczenia. W pracy zaś trzeba być punktualnie...Wiedza to najlepiej całe setki osób, które muszą korzystać z PKP i wcześniej dotrzeć na dworzec. Jestem przekonany, że mnóstwo ludzi zrezygnowaloby z samochodów, gdyby w MZK był sensowny człowiek wyposażony w tzw. chlopski rozum. Tyle bowiem wystarczy, żeby ogarnąć i zapanować nad kilkoma autobusami... (2020-06-28 22:30)
pawel-duplickipawel-duplicki
0
Do semenedar Jeśli masz niezbite dowody to je przedstawisz w sądzie za pomocą policji która odnajdzie cię w esieci. Nikt nie jest incognito https://www.infor.pl/prawo/prawo-karne/inne/219308,Pomowienie-przestepstwo-z-art-212-kk.html (2020-06-30 20:25)
RouterRouter
+1
zakład komunikacji miejskiej to był jeszcze na pocżątku jak tylko powstał, a z czasem i teraz to jest dno . (2020-06-30 21:09)
andrzej49andrzej49
0
Rozkład jazdy autobusów to jedno,a drugie częśc kierowców ma mgliste pojęcie o jeździe nowoczesnymi autobusami ruszanie z kopyta , nadmierne hamowanie. (2020-07-01 07:21)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy