Komunikat sochaczewskiego sanepidu w sprawie jakości wody do spożycia

Zdjęcia i foto: Komunikat sochaczewskiego sanepidu w sprawie jakości wody do spożycia  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sochaczewie w dniu 9 września wydał komunikat dotyczący stanu wody w sochaczewskich ujęciach. 


W związku z awarią przemysłowego oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sochaczewie informuje, iż woda przeznaczona do spożycia przez ludzi pochodząca z pochodząca z wodociągów publicznych zlokalizowanych na terenie Młodzieszyna, Iłowa oraz Brochowa pobierana jest wyłącznie ze studni głębinowych. Ujęcia wody pitnej znajdują się pod stałym nadzorem sanitarnym PPIS w Sochaczewie. 


Jakość wody pochodząca z wodociągów zbiorowego zaopatrzenia w wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi, na podstawie prowadzonego monitoringu, jest bezpieczna i nie zagraża zdrowi i życiu mieszkańców. 


Jednocześnie w związku z zaistniałą sytuacją PPIS w Sochaczewie w dalszym ciągu nie zaleca korzystania z wód rzeki Wisły w celach rekreacyjnych, połowu ryb, pojenia zwierząt gospodarskich  oraz podlewania upraw.  

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy