Koncert akordeonowy - Jurij Szyszkin & Harmonium Duo

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Koncert akordeonowy - Jurij Szyszkin & Harmonium Duo Koncerty i muzyka sochaczew

W najbliższą niedzielę 22 maja 2016 r. zapraszamy na wyjątkowy koncert. Wyjątkowy ponieważ nieczęsto zdarza nam się gościć i prezentować Państwu tak uznanych artystów koncertujących w najbardziej prestiżowych salach świata. Wyjątkowy jest również repertuar koncertu. Będą to perły literatury fortepianowej i orkiestrowej najwybitniejszych kompozytorów ostatnich stuleci. Utwory te nabierają dodatkowego wymiaru artystycznego dzięki niezwykłym możliwościom kolorystycznym, brzmieniowym i technicznym, jakie dają muzykom współczesne akordeony koncertowe.

Zapowiadani artyści to Harmonium Duo i Jurij Szyszkin - dwie generacje wybitnych przedstawicieli polskiej i rosyjskiej sztuki akordeonowej, współpracujących ze sobą od ponad jedenastu lat. Koncert będzie miał miejsce w Hotelu "Kuźnia Napoleońska" i rozpocznie się o godz. 18.00. Wydarzenie organizowane jest przez Gminę Teresin oraz Teresiński Ośrodek Kultury w ramach cyklicznych spotkań muzycznych "Krajobrazy Muzyczne" ( do tej pory gościliśmy m.in. Marię Pomiatowską oraz zespół LutoSłowianie )

Zapraszamy nie tylko melomanów muzyki klasycznej. Jakość i wirtuozeria wykonań oraz rozpoznawalność tematów muzycznych gwarantuje duże emocje dla wszystkich miłośników muzyki.

KONCERT Z CYKLU "KRAJOBRAZY MUZYCZNE"
HARMONIUM DUO i JURIJ SZYSZKIN w programie "Wielkie Transkrypcje"

22 maja 2016 roku (niedziela), godzina 18.00

Hotel Kuźnia Napoleońska
ul. Sochaczewska 5
96-515 Paprotnia

WSTĘP WOLNY

Jurij Szyszkin - urodził się w 1963 roku w Asovie, w południowej Rosji, w niedalekim Rostowie nad Donem ukończył Akademię Muzyczną, a rok później podyplomowe studia w Akademii Muzycznej im. Gniezinych w Moskwie. W czasie swojej edukacji artystycznej, zdobył 7 pierwszych nagród na najważniejszych konkursach akordeonowych, m.in.: w Moskwie (1980), Sankt Petersburgu (1985), Klingenthal (Niemcy, 1988), Kansas City (USA, 1990) i Castelfidardo (Włochy, 1991).

Hubert Giziewski & Rafał Grząka ukończyli Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Należą do czołówki najwybitniejszych polskich muzyków swojego pokolenia. W czasie wieloletniej edukacji artysty-cznej zdobyli szereg najwyższych nagród i wyróżnień na wielu prestiżowych festiwalach i konkursach muzycznych w kraju i za granicą. Do najważniejszych należą laury festiwali: w Mławie, Chełmie, Stalowej Woli, Castelfidardo (Włochy), Ibla-Ragusa (Włochy). Wielokrotnie otrzymywali stypendia naukowe Prezesa Rady Ministrów oraz Lions Club International Warszawa – Nike.

  

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy