Zaloguj się do konta

KONCERT BOOGIE BOYS w Teresińskim Ośrodku Kultury

Teresiński Ośrodek Kultury
2016-03-24
Koncerty i muzyka
Z czego znana jest data 1 kwietnia? Z PRIMA APRILIS. Dzień żartu, wkrętu, oszukiwania. Kiedyś był to bardzo popularny zwyczaj. Zarówno w prasie, telewizji jak i w codziennym życiu, w szkole, w pracy… Dziś jakby nie ma sobie z czego żartować. Szczególnie w obliczu tego, co dzieje się na świecie.
Postanowiliśmy podejść do tej wyjątkowej daty trochę inaczej. Muzycznie.

1 kwietnia 2016 roku, zapraszamy Was do Teresińskiego Ośrodka Kultury na bardzo wyjątkowy koncert. Zagra zespół BOOGIE BOYS. Zespół, który już trzykrotnie odwiedzał Teresin, ale aktualnie promuje swoją ostatnią płytę MADE IN CALI.
Kto zna muzyków z tegoż zespołu, doskonale wie, że jest to idealna data na ich koncert. Tych czterech chłopaków, jak nikt w Polsce, pokazuje, że świetnie bawi się muzyką na scenie. Żartom muzycznym nie ma końca. Wygłupy, śmiech, żywa muzyka, rozrywka to elementy, które doskonale oddają ducha scenicznego jednej z najlepszych kapel bluesowych w Polsce. Zapraszamy Was więc w ten przewrotny dzień, na godz. 20.00 w nasze skromne podwoje.

Wstęp na koncert WOLNY!!!!!
Kilka słów o zespole:
BOOGIE BOYS - Od początku istnienia datowanego na rok 2002 odwiedzili niemal wszystkie kraje europejskie plus kilka na innych kontynentach. W swoim dorobku mają trzy studyjne albumy, a ich koncerty cieszą się wyjątkową popularnością wszędzie tam gdzie się pojawią. Koncertowali u boku wielu gwiazd (jako support lub back-up band):, Shakin’ Stevens, Ray Manzarek (The Doors), Eric Burdon (The Annimals), Chris Barber, Phill Guy, Studebaker John, James Harman, Rod Piazza, Big Bill Morgenfield, The Mofo Party Band, Mike Sanchez, Ana Popovic itd... W lutym 2009 Boogie Boys jako jedyny zespół spoza USA został finalistą największego bluesowego konkursu na świecie “International Blues Challenge – Memphis, USA”. Po tym sukcesie przyszły kolejne: W lipcu 2009 ukazał się ich album „HEY YOU!”, potem trasa koncertowa w Kanadzie, w tym koncerty na największych festiwalach: „Montreal Jazz Festiwal”, „Mont- Tremblant Blues Festival” oraz „Quebec City Music Festival”. W roku 2010 zagrali trasę koncertową w Californii - USA, a w ankiecie „Blues Top” zostali wybrani ‚Zespołem Bluesowym Roku 2009”. Album „Hey You!” został także finalistą „Best self produced album - International Blues Challenge 2010”. Lider zespołu Bartek Szopiński jak również pozostali członkowie grupy: Szymon Szopiński i Michał Cholewiński zostali  wielokrotnie nagrodzeni tytułami „Pianista Roku”, „Instrumentalista Roku” wg. czytelników magazyu „Twój Blues”.
W roku 2011 reprezentowali Polskę na 1st European Blues Challenge w Berline gdzie znaleźli się w gronie laureatów „TOP 3”. Zagrali także na największym skandynawskim festiwalu, słynnym „Nottoden Blues Festival”. W roku 2012 zostali po raz kolejny uhonorowani tytułem „Zespół Roku” w ankiecie „BLUES TOP 2011”.
Ich najnowszy album „Made in Cali” został w całości wyprodukowany w USA z udziałem fantastycznych gości (m.in. gitarzysta Ron Thompson współpracujący z takimi gwiazdami jak: John Lee Hooker, Etta James, Tina Turner). Producentem muzycznym albumu jest John Clifton, uznany harmonijkarz, kompozytor i wokalista. W roku 2013 album został uznany za „Płytę Roku” w ankiecie „BLUES TOP 2012”. W 2014 roku odbyli  blisko dwumiesięczną trasę koncertową po Australii, Nowej Zelandii i wyspach Pacyfiku.

Zapraszamy na stronę zespołu: www.boogieboys.pl

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc