Koncert Bożonarodzeniowy 2002 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

/ 3 komentarzy

Już za kilka dni po raz jedenasty serca wszystkich ludzi dobrej woli połączy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra grała jednak cały czas - przedstawiciele sochaczewskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostali zaproszeni na coroczny Koncert Bożonarodzeniowy Fundacji Jurka Owsiaka. Tym razem impreza odbyła się we Wrocławiu, gdyż właśnie tam panuje niezwykle przyjazny klimat Filharmonii Wrocławskiej, która w sierpniu dała fantastyczny koncert na Przystanku Woodstock w Żarach.Blisko ćwierć miliona ludzi oklaskiwało wykonanie przez nich 'Bolero' Ravela. W koncercie wystąpiła mezzosopranistka, solistka Opery Wiedeńskiej, Pani Małgorzata Walewska u jej boku zaś Ewelina Flinta, dziewczyna, która już kilka lat temu zachwyciła publiczność żarską swoimi brawurowymi wykonaniami standardów muzyki rockowej i tak samo poznali ją telewidzowie programu Idol, w którym została przez nich bardzo wysoko wyróżniona.
Z Eweliną wykonały także utwór zespołu IRA - 'Nadzieja'. To było niezwykłe połączenie głosu primadonny z młodziutką, u progu kariery, wokalistką rockową.
Fundacja WOŚP zaprosiła do wykonania swoich sztandarowych dwóch utworów zespół Proletaryat, był z nami zespół Cree. Był folkowo-rockowy Rzepczyno Folk
Band, wystąpił też Maleo, który bawił publiczność w rytmach reggae.


Na zakończenie koncertu tradycyjnie nasi przyjaciele, zespół VooVoo zakończył cały koncert hymnem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 'Karnawał', gdzie wszyscy artyści z całą publicznością i ze wszystkimi dobrymi aniołami odśpiewali tekst tej bardzo radosnej i świątecznej piosenki.Tym koncertem oficjalnie zainicjowano przygotowania do XI Finału, który jak co roku odbędzie się także w Sochaczewie (Sztab WOŚP / ZHP więcej
informacji http://www.esochaczew.pl/wosp). Koncert Bożonarodzeniowy było podziękowaniem i zachętą dla wszystkich organizatorów i wolontariuszy Orkiestry, a także głosem do Dobrych Aniołów, które będą razem z nami grały 12 stycznia 2003 roku.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

użytkownik0użytkownik0
0
Niedawno retransmisję tego koncertu można było obejrzeć w TVP2. Kiedy tak go sobie oglądałam, to pomyślałam sobie, że to chyba była mało udana impreza. Po pierwsze zespoły i wokaliści jakoś nie mogli "zgrać" się z chórami uczelni wyższych Wrocławia. A po drugie sala była trochę za duża, bo kamery bez przerwy pokazywały wolne przestrzenie między publiką.
Jesli zaś chodzi o tegoroczny finał - mam nadzieję, że znowu będzie pobity rekord! (2003-01-03 00:00)
użytkownik0użytkownik0
0
koncert był jak najbardziej udany. Wiele sie dzieje jezeli chodzi o akcję WOŚP nawet w naszym mieście. A może w Sochaczewie udalo by sie organizować jakiś ciekawy koncert? Zdaje sobie sprawe że nie jest to prosta sprawa zorganizowanie takiego koncertu (szczególnie w naszym mieście)ale mogło być to ciekawe wydarzenie. Może i nasze miejscowe Agencje Ochroniarskie przyłączyły by sie do takiej akcji?
Męczy mnie jescze jedna sprawa a mianowicie że podczas zbierania powstają dwie grupy. Mam namyśli wolontariuszy. Co prawda i tak pieniązki wędrują do wspólnej puszki ale po co robić niepotrzebny kwarnik. Jako miasto mielibyśmy większy efekt.
Osobiście też przyłącze sie do tej akcji (jak co rok) i pomoge harcerzom w kweście.
POWODZENIA!!!!!! (2003-01-08 00:00)
użytkownik0użytkownik0
0
CIEKAWE jak w tym ROKU.MOZE wielki koncert,miesce jest miasto pomorze-chyba .Tak sie chwali wynikami jako Sochaczew,a to ZHP i inni dobrzy ludzie.Gdzie nasi RADNI Sochaczewa .A karetka jedzi-NIE?JA POMAGAM!JESTEM z Wami .PANIE WASILEWSKI jest pan WIELKI-DZIEKI. (2003-01-04 00:00)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy