Koncert "Obudź się Polsko"

/ 1 komentarzy / 13 zdjęć
Zdjęcia i foto: Koncert "Obudź się Polsko" Koncerty i muzyka sochaczew
+8

W Niedzielę, 20 listopada w Budynku OSP w Rybnie odbył się koncert z okazji upamiętnienia rocznicy odzyskania Niepodległości. Koncert został przygotowany przez Seniorów, młodzież i dzieci działających przy GOK w Iłowie, pod czujną opieką Pani Małgorzaty Czubiel. To wspaniałe artystyczne wydarzenie zgromadziło dużą liczbę mieszkańców naszej Gminy.

Dyrektor Biblioteki, Pan Albert Szułczyński, witając zebranych gości zwrócił szczególną uwagę na to, że świadomość patriotyczna nie zanika, lecz rozwija się w kolejnym pokoleniu. „To niesamowite, że ci młodzi ludzie przekazują nam historię w postaci nowych, młodzieżowych piosenek… stanowią one szczególną wartość. Świadomość polskości nie zakończyła się w 1918 roku, ale trwa do dzisiaj”- powiedział.

Koncert wypełniony był efektami specjalnymi, grą świateł i niesamowitą muzyką. Publiczność ochoczo włączała się w śpiewanie tradycyjnych pieśni patriotycznych, a niejednej osobie zakręciła się łza w oku.

Na zakończenie ponad godzinnego koncertu, Proboszcz parafii Rybno,
ks. Andrzej Sałkowski, podziękował wszystkim za przybycie, podzielił się swoją refleksją na temat wartości życia ziemskiego, jako wędrówki uwieńczonej życiem niebiańskim.

Na koniec podziękowano również Komendantowi OSP w Rybnie oraz Wójtowi Gminy Rybno za pomoc w organizacji koncertu.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

wkurzonywkurzony
0
Hmm! Od biblioteki (Biblioteki?) można chyba coś wymagać? Ilość dużych liter jest stanowczo za duża. Czyżby jakaś wazelinka ciekła Panie (po co to Panie?) dyrektorze? Budynek - z dużej litery, wójt - z dużej litery, proboszcz - z dużej litery, mieszkańcy gminy też (czyżby chodziło o mieszkańców Urzędu Gminy?). A może po prostu potrzebny powrót do szkoły podstawowej (niebawem powszechnej)? (2016-11-26 18:13)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy