KONCERT - ORANGE TREE i TOKSYNY w TOK-u

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: KONCERT - ORANGE TREE i TOKSYNY w TOK-u Koncerty i muzyka sochaczew

Wiele sal koncertowych, tych dużych i tych kameralnych w różnego rodzaju ośrodkach kultury, naginają czasem swój budżet do kolosalnych rozmiarów, aby dać społeczeństwu namiastkę wielkiej kultury. Różnie ta wielka kultura jest rozumiana. Dla jednych będzie to koncert Zbigniewa Wodeckiego, co kosztuje około 25 tysi, dla innych występ Kabaretu Moralnego Niepokoju. Za równie gigantyczną gażę. Czy o to chodzi? Niewiele osób wie, że kulturę tworzą też „zwykli” ludzie. Czasem nasi sąsiedzi. Niesłuszną ignorancją wykazujemy się, gdy nie interesujemy się dokonaniami osób, których nie widać w telewizji, których nie ma na okładkach poczytnych magazynów, czy nie możemy poczytać na pudelku kto z kim i dlaczego. Nie każdy, kto tworzy muzykę ma ochotę zostać zaoranym przez Kubę Wojewódzkiego czy Elżbietę Zapendowską w jakimś popularnym talent show. Są na tym świecie muzycy i inni Artyści (tak, nie boję się użyć tu wielkiej litery), dla których sam fakt tworzenia i dzielenia się tym z ludźmi ma najistotniejszą wartość.  Nam, jako placówki kulturalnej, bardzo blisko do tych idei. Idei tworzenia bez zadęcia. Jednocześnie przyświeca nam cel podzielenia się wartościową muzyką ze społeczeństwem, które nie spotka się z tą kulturą w telewizji czy radio. Chcemy podarować Wam niezapomniane spotkanie z muzyką zespołów młodych, początkujących, ale też takich, które grają od kilku czy kilkunastu lat, ale nie mają ambicji aby się naginać do jakichś standardów wymyślonych przez szefa jednego czy drugiego medium. Robią swoje. Takie koncerty będziemy dla Was organizować. I to, co jest ważne, nie musicie za nie płacić 30 czy 40 zł za bilet, aby dyrektorowi zwróciły się poniesione koszty. To nie w porządku. Nie sztuką jest zaprosić Margaret, której i tak pełno w mediach, i życzyć sobie od Was, abyście sami ten koncert opłacili. Nie do takich celów tworzono ośrodki kultury, szczególnie w małych miejscowościach.

Wychodzimy do Was z przesłaniem. Dołączcie do nas. Wpadajcie. Bądźcie razem z tymi, którzy przyjechali dla Was zagrać, podzielić się swoją pasją.
 
W najbliższy piątek będziecie mieli taką okazję. Organizujemy dla Was podwójny koncert.
18 marca 2016r. – w piątek – o godz. 19.00 zapraszamy Was do Teresińskiego Ośrodka Kultury.
Zagrają dla Was: ORANGE TREE i TOKSYNY. WSTĘP WOLNY!!!!


ORANGE TREE - Muzyka Orange Tree to twórczość niezależna. Niezależna w tym sensie, że wolna od ingerencji managerów z dużych wytwórni muzycznych, wolna od sugestii typu: „skróćcie ten numer bo w radiu nam go nie puszczą”. Nie znaczy to, że członkowie zespołu nie mają żadnych inspiracji muzycznych, przecież nikt nie tworzy w pustce, odcięty od świata zewnętrznego. Tych inspiracji można dostrzec w muzyce Orange Tree wiele – od Pearl Jam po Faith No More, od Rolling Stones po Dave Matthews Band. Powiedzieć, ten że zespół jest rockowy to tak jakby nie powiedzieć nic – tylko, że trudno znaleźć słowo, którym można by ich twórczość opisać inaczej. Słuchając ich numerów znajdziemy rozbudowane, długie piosenki z ciężkim, monumentalnym finałem, krótsze, dynamiczne kawałki czy mocne i melancholijne numery.

Band:
Marek Dębniak: perkusja
Wiktor Grzebuła: gitara
Tomasz Raczyński: wokal, gitara
Kamil Roloff: gitara
Tomasz Rozdżestwieński: gitara basowa

profil na FACEBOOK
strona wwwTOKSYNY - Gramy od kilku lat, głównie dla przyjemności, bo zakładamy, że sława i pieniądze i tak się pojawią :) Nasza muzyka to szczery i bezpretensjonalny rock, łączący energię z melodyką. Inspirują nas głównie lata 60. i 90. – od Beatlesów i Zeppelinów po Pearl Jam i Red Hot Chili Peppers.
Ostatni rok to czas zdecydowanej aktywizacji :) Zaczęliśmy regularnie koncertować, i mocniej przyłożyliśmy się do nagrań, czego efektem jest nasze EP – „Free”, które ukazało się 15.01Na co dzień próbujemy w Teresińskim Ośrodku Kultury i tym bardziej nam miło, że możemy tu zagrać.
Skład zespołu:
Agata Dymińska – bas,
Łukasz Kamionka – gitara,
Kamil Lisek – wokal, gitara akustyczna,
Kamil Sobczak – perkusja

Profil FB
Kanał YT
Bandcamp

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy