Koncert orkiestry SERENATA COLOMBIANA

Wyjątkowy koncert orkiestry SERENATA COLOMBIANA

To będzie wyjątkowy koncert, jeden z trzech planowanych w ramach tournee po naszym kraju. Na zaproszenie ambasadora Kolumbii w RP Victorii Gonzalez Ariza, pod koniec czerwca do Polski przyleci orkiestra kameralna Serenata Colombiana. Orkiestra wystąpi w sobotę, 29 czerwca, o godz. 17.00, w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej. Patronat nad tym wydarzeniem objął burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki. Wstęp wolny.

- Orkiestra gra klasyczny repertuar, ale też lżejsze utwory operetkowe. Występuje w TV, w teatrach baletowych, na największych krajowych scenach muzycznych, pod batutą uznanych dyrygentów o międzynarodowej sławie. Zachęcam, by przyjść i posłuchać. To będzie wielkie wydarzenie kulturalne. Jej występ oklaskiwać ma m.in. ambasadora Kolumbii w Rzeczypospolitej Victoria Gonzalez Ariza – mówi Agata Kalińska dyr. Centrum Kultury, Promocji, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych.  

Fundacja FOSBO, prowadząca orkiestrę kameralną Serenata Colombiana, założona została w połowie 2008 roku. Jest instytucją non-profit, a jej głównym celem działania pozostaje promocja muzyki klasycznej na terenie Kolumbii i poza jej granicami, kształcenie młodych muzyków, realizacja programów i projektów wspierających rozwój artystyczny. Występowała już w Polsce, ale też odbyła tournee po Niemczech. Wyjazd udał się dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i wsparciu prywatnych przedsiębiorstw.

Skąd takie przywiązanie do naszego kraju? Dyrektorem artystycznym orkiestry i szefem fundacji FOSBO Bogota Symphony Orchestra jest Adam Zając de la Hoz, absolwent PWSM w Warszawie, od 30 lat mieszkający w Ameryce Południowej. Jego rodzina pochodzi z Kompiny koło Łowcza. 

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Lokalizacja wydarzenia
  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Autor tego artykułu: Państwowa Szkoła Muzyczna w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

  e-Sochaczew.pl poleca filmy