Koncert patriotyczny w kościele w Rybnie

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Koncert patriotyczny w kościele w Rybnie Koncerty i muzyka sochaczew


Dnia 8 listopada 2015 r.(niedziela) w kościele parafialnym p.w. Św. Bartłomieja Apostoła w Rybnie odbył się koncert laureatów III Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej. Dzięki uprzejmości gospodarza Ks. Stanisława Łubiana – Proboszcza parafii Rybno od godziny 13.00 mogliśmy wysłuchać pieśni patriotycznych śpiewanych przez dzieci i młodzież z całego powiatu.

 

Na naszym koncercie obecni byli Rodzice oraz Pedagodzy naszych artystów, jak również zaproszeni goście: Pan poseł na Sejm Maciej Małecki, Wójt Gminy Rybno Pan Grzegorz Kropiak, Sekretarz Gminy Pani Agnieszka Zdunek oraz Radni Gminy Rybno, z Panią Przewodniczącą na czele.

Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznych z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Jest on organizowany w Zespole Szkół w Sochaczewie pod patronatem Dyrektora Pana Zbigniewa Pakuły oraz Koordynatora konkursu Pani Kingi Przybylskiej. Wśród kilku fundatorów nagród znaleźli się Wójt Gminy Rybno Pan Grzegorz Kropiak oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie Pan Albert Szułczyński.

Słuchacze zebrani na koncercie mogli przez ponad godzinę udać się w zapomnienie i w duchu zadumy, z głębi swoich serc podziękować Bohaterom walczącym za wolność Naszej Ojczyzny. Wiele radości wszystkim słuchającym przysporzyły pieśni współczesne. Jest to dowód na to, iż Niepodległa Polska z każdym kolejnym rokiem rodzi nowe rzesze młodych Patriotów. Po koncercie wszyscy wykonawcy, jak również osoby będące w kościele zostali zaproszeni do Biblioteki Publicznej w Rybnie. Tam mogli wysłuchać żywej lekcji historii opowiedzianej przez Mieszkankę Gminy Rybno, Panią Leokadię Nalbert, rozgrzać się filiżanką ciepłej herbaty oraz posilić ciastkiem.

Wystąpienie Pani Leokadii, okraszone wystawą medali, pamiętników i zdjęć wprawiło we wzruszenie wszystkich obecnych w Bibliotece gości. Mamy nadzieję, że nasze spotkania z pieśnią patriotyczną staną się tradycją Gminy Rybno i w przyszłym roku również uda nam się zaprosić młodych artystów na piękny koncert.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy