Koncert w 100 - lecie niepodległości

Zdjęcia i foto: Koncert w 100 - lecie niepodległości Historia i tradycja sochaczew

10 listopada w Iłowie odbyła się uroczystość patriotyczna, na którą mieszkańców tutejszej gminy i gości zaprosiła Mazowiecka Wspólnota Samorządowa oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej.

Wydarzenie podzielono na 2 części, z których pierwsza odbyła się przy Kolumnie Niepodległości w obrębie Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Iłowie. Tu odśpiewano Hymn Państwowy, wybrzmiał apel poległych i modlitwa.

Szczególny klimat nadawało tej części uroczystości efektowne podświetlenie Kolumny, widoczne wszędzie barwy narodowe oraz sztandary w asyście pocztów lokalnych instytucji i organizacji, a także udział wojska i harcerzy.

Słowo Boże do zgromadzonych wygłosił proboszcz Parafii Iłów ks. Krzysztof Borucki. Hołd poległym w obronie Ojczyzny i pamięć o nich w lokalnym środowisku symbolizowały wiązanki kwiatów złożone przez zgłoszone delegacje.

Druga część uroczystości, obejmująca program artystyczny miała miejsce na Auli im. Jana Pawła II Szkoły Podstawowej w Iłowie. Tu prym wiedli artyści, pośród których słowo wstępne i prowadzenie powierzono znanym aktorom.

Przed publicznością wystąpili Przemysław Predygier oraz Tomasz Gęsikowski, którzy przenieśli widownię w klimat odradzającego się państwa polskiego. Było to jednak preludium przed  główną atrakcją wieczoru – koncertem.

Otworzył go występ Wojciecha Bardowskiego, który mi.in  zaprezentował mniej i bardziej znane pieśni i piosenki patriotyczne. Piękna interpretacja tych utworów w wykonaniu artysty dostarczyła widzom wielu wspaniałych wrażeń.

Jako gwiazda wieczoru wystąpiła Olga Bończyk, znana aktorka, której wokalną odsłonę mogli poznać mieszkańcy Iłowa i zaproszeni na uroczystość goście. Okazało się, że muzyczne wykształcenie aktorki musi zaprocentować jakością występu.

Nie obeszło się jednak bez niespodzianki. Doskonały kontakt z publicznością i szczere wyznania artystki - były chyba dla wszystkich zaskoczeniem. Recital wkomponowany w wydarzenie patriotyczne pobudził publiczność do refleksji i dostarczył uczestnikom uroczystości wielu wzruszeń.  

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy