Koncert z cyklu MUZYCZNE DEKADY - W TONACJI CZERNI I BIELI

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Koncert z cyklu MUZYCZNE DEKADY - W TONACJI CZERNI I BIELI Koncerty i muzyka sochaczew

Każdy w młodości marzy o karierze muzyka. Dziewczynki widzą siebie w przyszłości jako znane wokalistki, chłopcy chcą uchodzić za zbuntowanych gitarzystów grających niepokorną muzę lub za głośnych perkusistów machających długimi włosami, niekoniecznie do rytmu.
W miarę dojrzewania marzenia trzeba zmodyfikować bo konfrontacja z rzeczywistością jest co najmniej zaskakująca. Zakładamy rodziny, robimy karierę zawodową, budujemy domy, odkładamy na wakacje. Marzenia z młodości odchodzą hen... a muzyka towarzyszy nam jedynie w samochodzie umilając czas w niekończących się korkach. Ale nadchodzi taki czas, kiedy chcemy trochę relaksu, odskoczni, czegoś, co nam sprawia przyjemność. Przypominamy sobie dawne czasy i tu pojawia się pasja. Co sprawiało mi kiedyś frajdę, bez czego nie mogłam żyć, kim chciałem być w liceum.... ??? A prawda. Muzykiem. 

Cieszy fakt, że ludzie w takich chwilach zaczynają spotykać się w domach kultury, tworzą zespoły, projekty do zagrania, chcą się pokazać. Nieważne, że trochę daleko nam do profesjonalnych muzyków. Nie szkodzi, że nie wszystko do razu wychodzi, że trzeba siedzieć na wyczerpujących próbach, a i tak nie wiadomo czy nie padnę ze stresu jak wyjdę na scenę. To coś ważnego. Czujemy się jakbyśmy ponownie zdawali maturę. Ale tą ważniejszą, bo przyglądają się nam nie tylko rodzice ale i własne dzieci. To motywuje. Mamy nadzieję, że nasze starania zostaną dostrzeżone. Że będzie dawało radość innym, bo nam z pewnością daje satysfakcję.
Zapraszamy Was na taki koncert. Koncert, który powstał z młodzieńczych pasji i miłości do muzyki.


Cykl koncertów "MUZYCZNE DEKADY" został zapoczątkowany przez najstarszą grupę wokalną TOKu w roku ubiegłym.Tematem poprzedniego koncertu były nasze kolorowe lata 90. Tym razem będziemy bawić się niezbyt kolorowo. Zatytułowaliśmy nasz koncert "W TONACJI CZERNI I BIELI". Nie dlatego, że było ponuro, choć troszkę też. Lata 60. to początek telewizji w Polsce. Telewizji czarno-białej. To czas również czarnej kreski na oku prawie każdej kobiety. Czas białych koszul i czarnych krawatów. Mimo to, polska muzyka była różnorodna, od ambitnego Grechuty po big beat czy dancingowy Tercet Egzotyczny. Wybraliśmy 10 piosenek bardzo różnych artystów. Piosenek, które z pewnością zna każdy. Szlagiery dekady lat 60. ubiegłego stulecia usłyszymy w wykonaniu 5 kobiet. Towarzyszyć im będzie zespół muzyczny. Świetne piosenki w nowych aranżacjach, muzyka na żywo, dobra zabawa i miłe zakończenie sezonu artystycznego 2014/2015 w Teresińskim Ośrodku Kultury

Wystąpią: Kamila Gołaszewska-Kotlarz, Mariola Marczak-Grzybek, Małgorzata Odolczyk, Katarzyna Bednarek, Joanna Cieśniewska, Łukasz Kamionka, Daniel Staniak, Kamil Sobczak.

Zapraszamy do Sali Kameralnej Teresińskiego Ośrodka Kultury
w sobotę 30 maja 2015 r. o godz. 19.00.

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy