Koncertowy Styczeń Sochaczewskiej Szkoły Muzycznej

Nowy 2013 rok rozpoczął się dla uczniów i całej społeczności szkolnej bardzo pracowicie. Połączone chóry szkoły I i II stopnia oraz orkiestra kameralna szkoły I stopnia pieczołowicie przygotowywały się do koncertów. Pierwszy z nich odbył się już 12 stycznia 2013r. w Miedniewicach. W wypełnionym po brzegi Sanktuarium rozbrzmiewały pieśni patriotyczne pochodzące z okresu Powstania Styczniowego, któremu ów koncert był poświęcony. Jako, że był to jeszcze czas kolędowania, wykonawcy zaprezentowali także kolędy oraz utwory bożonarodzeniowe.

Podobny koncert poświęcony temu samemu wydarzeniu odbył się w murach Państwowej Szkoły Muzycznej w Sochaczewie. Przybyli na zaproszenie Burmistrza Piotra Osieckiego goście wysłuchali odczytu historycznego „Powstanie Styczniowe na ziemi sochaczewskiej 1863r.”, przygotowane i wygłoszone przez Jakuba Wojewodę. W parku przed szkołą można było zwiedzić przygotowane specjalnie na ten dzień  przez Stowarzyszenie Historyczno- Edukacyjne im. 7 Pułku Lansjerów Nadwiślańskich obozowisko powstańcze.

Koncert przygotowany przez chóry i orkiestrę kameralną przyjęty został gorącymi brawami. O muzyce i jej roli w tamtym okresie czasu mówiła dyrektor Szkoły Joanna Niewiadomska- Kocik, która zachęcała do wspólnego wykonywania pieśni patriotycznych rozbrzmiewających na scenie.

Następnego dnia w niedzielę 20 stycznia chór oraz orkiestra kameralna szkoły II stopnia występowały w Strzyżewie. Także i tam koncert poświęcony był Powstaniu Styczniowemu, ale nie zabrakło tez karnawałowo –świątecznych rytmów.

Szczególnie uroczysty koncert odbył się także w PSM. Tradycyjnie już był to koncert karnawałowy, a jego doniosłość podkreślał fakt, iż był on poświęcony 10-leciu istnienia Stowarzyszenia Przyjaciół Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sochaczewie. Witając licznie przybyłych na tę uroczystość gości, dyrektor Joanna Niewiadomska- Kocik przybliżyła historię powstania Stowarzyszenia, które przez te 10 lat było istotnym  wsparciem dla Szkoły oraz podporą dla wielu inicjatyw i projektów, które bez jego zaangażowania nie mogły by mieć miejsca.

Prezes Stowarzyszenia Stanisław Kajdas oraz v-ce prezes  Joanna Niewiadomska- Kocik otrzymali od Starosty oraz Burmistrza podziękowania. Listy gratulacyjne, które w imieniu Burmistrza wręczył  Marek Fergiński otrzymali także wszyscy członkowie Stowarzyszenia. Wszystkim dziękowała także społeczność szkolna. Każdy otrzymał symboliczna różę oraz upominek.

W następnej części uroczystości rozbrzmiewała już tylko muzyka w wykonaniu chórów pod dyrekcją Iwony Niemyjskiej oraz Big-Bandu pod dyrekcją Bernarda Pacholskiego. Koncert przyjęto gromkimi brawami.

Pracowity był to czas, dlatego za trud, poświęcenie i świetne występy dziękujemy i z całego serca gratulujemy pani Iwonie Niemyjskiej, Danielowi Zielińskiemu, Bernardowi Pacholskiemu oraz wszystkim występującym.

Już niedługo ferie, więc życzymy udanego wypoczynku .

 

Anna Wróblewska

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Państwowa Szkoła Muzyczna w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy