Konferencja Biblioteka partnerem szkoły w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych

/ 9 zdjęć
Zdjęcia i foto: Konferencja Biblioteka partnerem szkoły w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych Słowo pisane sochaczew
+4

5 października 2016r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie odbyła się konferencja informacyjno-metodyczna dla dyrektorów szkół i nauczycieli bibliotekarzy nt. Biblioteka partnerem szkoły w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Organizatorem spotkania, w którym uczestniczyło 46 słuchaczy, była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie Filia w Sochaczewie.

Zmiany w oświacie oraz projekty wspomagające szkołę i nauczycieli zaprezentowała Agnieszka Pietryka, zachęcając jednocześnie do odwiedzania strony internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie, na której zamieszczane są aktualne informacje.

Katarzyna Wiśniewska i Ludmiła Urbaniak z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sochaczewie mówiły o dzieciach o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz o roli jaką odgrywa w ich świecie szkolnym nauczyciel bibliotekarz. Biblioteka szkolna jest ulubioną przestrzenią czasu wolnego dla takich uczniów, miejscem przyjaznym i bezpiecznym.

Zagadnienia kompetencji czytelniczych oraz sposoby upowszechniania czytelnictwa przedstawiła Sylwia Bąbik z PBW w Warszawie Filia w Grodzisku Mazowieckim. Prowadząca podkreśliła fakt, że biblioteka aktywnie uczestniczy w rozwijaniu wszystkich kompetencji kluczowych oraz wpływa na zainteresowania czytelnicze. Przygotowanie uczniów do samodzielnego wyszukiwania informacji, trafnego interpretowania tekstu czy sporządzania notatek jest podstawą samokształcenia w dalszych etapach edukacji. Przekonanie o wartości czytania, motywacja ma natomiast największy wpływ na zachowania czytelnicze.

Anna Simczuk

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy