Kongres SLD - wybrany nowy szef partii

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Kongres SLD - wybrany nowy szef partii Partie polityczne sochaczew

W sobotę 23 stycznia 2016 r. Kongres SLD wybrał na szefa partii Włodzimierza Czarzastego, dotychczasowego szefa struktur na Mazowszu. Uzyskał on 428 głosów, podczas gdy były wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich – 305. Nowy przewodniczący zastąpi Leszka Millera, który pełnił tę funkcję od grudnia 2011 r. – -Zacznę od podstaw. Przede wszystkim musimy wypracować w ramach SLD jedno zdanie. Musimy uporządkować sprawy wewnętrzne. Musimy doprowadzić do szybkich rozmów z innymi partnerami na lewicy. (…) Wszyscy powinni stanąć obok siebie, ale w jednym szeregu – powiedział Włodzimierz Czarzasty, nowy szef SLD.

– Będę wykonywał ukłony, a także będę prowadził rozsądne rozmowy. Zarówno środowisko lewicy skupione wokół„Gazety Wyborczej”, „Krytyki Politycznej”, pana Zandberga, SLD i innych struktur lewicowych mają bardzo podobne albo takie same poglądy na to, co dzieje się w naszym kraju w tej chwili. (…) Jak przyjdą źli, a niestety złych jest coraz więcej, to będziemy w tym samym pokoju i będą na nas pluć te same osoby – mówił Czarzasty.

 

Nowy przewodniczący zwrócił się też do innych partii. – Podziały, które są w Polsce, są wprowadzone przez polską prawicę – mówił. – Chciałem zaapelować do polskiej prawicy – do PiS-u, do Petru, do Platformy Obywatelskiej. Opanujcie się! Nie dzielcie tego społeczeństwa. Kopiecie takie rowy, że jak przyjdzie czas je zakopać, to nie będzie takich łopat w Polsce. Lewica do tego nie przyłoży ani jednego palca – deklarował.

Sekretarzem Generalnym SLD został wybrany Marcin Kulasek

Marcin Kulasek był dotychczasowym sekretarzem struktur warmińsko-mazurskich. Jak mówi Czarzasty ma on takie cechy, które są teraz partii bardzo potrzebne. Po pierwsze wie, że sprawy powiatu są ważniejsze niż wystąpienie w telewizji czy radiu, po drugie od pierwszego dnia nie będzie myślał jak zostać przewodniczącym po tym, który jest. Po trzecie to dobrze wykształcony, mądrze myślący i znający partię człowiek. Kulasek to człowiek z dużym doświadczeniem samorządowy, obecnie wypełnia mandat radnego sejmiku wojewódzkiego. Mieszka i pracuje w Olsztynie.

Sojusz wybrał także 9 wiceprzewodniczących (jeszcze dwie osoby zostaną wybrane w późniejszym terminie). Zastępcami przewodniczącego zostali:

Marek Balt (w mijającej kadencji poseł ziemi częstochowskiej),
Wincenty Elsner (specjalista d.s. internetu, twórca inicjator powołania Zespołu Parlamentarnego Polska 2.0, były poseł), Krzysztof Gawkowski (były sekretarz generalny SLD, pisarz, wykładowca akademicki), Bogusław Liberadzki (europoseł SLD), Karolina Pawliczak (wiceprezydent Kalisza), Andrzej Szejna (Prawnik: były europoseł i wiceminister gospodarki), Tomasz Trela (wiceprezydent Łodzi), Jerzy Wenderlich (były Marszałek Sejmu RP), Zbyszek Zaborowski (były poseł).

 

 1
Oceń
(1 głosów)

 

Autor tego artykułu: SLD - Sojusz Lewicy Demokratycznej wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy