Koniec obowiązkowego noszenia maseczek - znamy możliwy termin

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: Koniec obowiązkowego noszenia maseczek - znamy możliwy termin  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosił prawdopodobny termin zniesienia obowiązku noszenia maseczek. Podczas wywiadu radiowego minister zapowiedział, że od 1 czerwca rząd planuje łagodzić obowiązki związane z koronawirusem. 


Od kwietnia mamy wytyczne do noszenia maseczek, który obowiązuje w przestrzeni publicznej. Są to sklepy, ulice czy też urzędy. Jak mówił Łukasz Szumowski rząd przygotowuje się do wdrożenia kolejnego etapu odmrażania gospodarki. W tym też etapie może znaleźć się również zniesienie obowiązku noszenia maseczek. Takie luzowanie miałoby dotyczyć niektórych tylko regionów, w których wskaźniki zakażeń koronawirusem mają tendencję spadkową. 


Zniesienie obowiązku zasłaniania ust i nosa mogłoby zostać zniesione w przestrzeni otwartej, natomiast w sklepach, komunikacji miejskiej czy też urzędach posiadanie maseczki nadal byłoby wymogiem. 


Czy od 1 czerwca będziemy mogli poruszać się bez maseczek dowiemy się niebawem. Rząd podejmie taką decyzję po uzyskaniu opinii ministra zdrowia. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

robroyrobroy
0
Alleluja!!Alleluja!!alleluja (2020-05-21 15:39)
RouterRouter
+1
jak mamy nosic te maski co to na lotnisku sie zachwycali mister i minister a tak serio sa do dupy to raczej lepiej nie nosic ich wcale (2020-05-21 15:53)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy